Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hadeska22

    aktív tag

    Üdv,

    A készülék pénteken megérkezett, íme az eddigi tapasztalataim:

    Teljesítmény
    A telefon teljesítményére nem lehet panasz minden gyorsan végrehajtódik, a felhasználói felület is fürgén teszi a dolgát, ellenben S855-tel szemben (Pixel 4) nem éreztem akkora előrelépést "normál használat mellett" inkább játékoknál jön ki a különbség.

    Kamera
    Gondolom, hogy nem lepődik meg senki, de Pixel 4 kamerájával összevetve alulmarad. Félreértés ne essék, a képek jó minőségűek viszont amint az ember elkezd belenagyítani, úgy egyből látszik, hogy a Pixel szoftvere jobb munkát végez. Ugyancsak amíg a Pixellel 10/10 esetben jó minőségű kép készül úgy, hogy előkapom a telefont és "lövök egy képet", addig a Zenfone 8-nál valahogy ez nem úgy működött. 10 képet csináltam a biztonság kedvéért és lényegében 3-3-2-2 esetben másra fókuszált a kamera így a fényviszonyok is mások lettek illetve a fókusz is máshova terelődött. Ez kicsit csalódás. Ugyancsak a képek nem teljesen a valóságot (amit mi látunk) adják vissza (mint a Pixel esetében).

    Audio képességek
    Kicsit tartottam tőle, hisz LG G7 után ennél lejjebb nem szerettem volna adni (bizonyos határon belül). Sajnos volt szerencsém a Snapdragon 835-ös Qualqomm DAC-hoz (Sony XZ1) ezáltal kicsit szkeptikus voltam, de szerencsére a produktum egyáltalán nem rossz. Nem mondom, hogy karakterisztikában eléri az ESS Sabre szintjét de hosszabb zenehallgatást követően sem éreztem, hogy "sokkal rosszabb" lenne annál sőt.. :). #bringBackJack

    Méret, használat és üzemidő
    Természetesen ennyire rövid használat után butaság lenne messzemenő következtetést levonni, viszont vagy a szoftver optimalizációja, az SoC energiahatékonysága vagy csak szimplán a nagy akksi miatt, de az üzemidő tényleg remek. Kb. 20%-t csökkent a töltöttség közel 3 óra youtube használata mellett ami egyszerűen remek érték. Én nagyon remélem, hogy a Zenfone 8 sikeres lesz a maga ligájában mert a telefonos iparnak nagy szüksége lenne újból hasonló méretű készülékekre. Tudom, hogy sokan vannak akik a tepsi telefonokat kedvelik, viszont ahogy az Asus felhasználói tesztjéből is kiderül sokan pont nem erre vágynak - köztük én is. A felület viszont nem érződik annyira folyamatosnak mint a Pixel esetén. Lehet, hogy csak megszokás kérdése, de nekem a Pixel sokkal jobb User Experience-t ad a maga letisztultságával és egyszerűségével. Persze másik részről meg ott van az Asus ezer meg egy hozzáadott feature-e és testreszabhatósága.

    230-240.000 forintos áron szerintem még "belefér", viszont 280.000 forintért már nem annyira jó vétel. Akinek nem fontos a méret, de a lehető legjobb készüléket szeretné annak pedig a Poco X3 Pro-t tudom ajánlani. Ellenben akinek fontos, hogy ne kelljen két kézzel használnia a telefonját úgy viszont ahogy Bog is írta a tesztben nem marad sok választása. A magam részéről megelőlegezem az Asusnak a bizalmat, mert tényleg odatették maguk a Zenfone 8-cal :)!

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

Új hozzászólás Aktív témák