Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz El Kebir #41 üzenetére

    Valóban. Azokat már csak átfutottam, mert a #17-ben és félig-meddig a #26-ban még jól írta. Abban mindenesetre igaza volt, hogy a 200 is több, mint a 144.

  • dezz

    nagyúr

    válasz El Kebir #43 üzenetére

    A 2010-esek talán kicsit még lassúak voltak a 100+ Hz-hez, de a 2011-esek tényleg nagyon gyorsak voltak. Az elsőn még picit mosódtak a (100fps-es) text-scrollok, az utóbbin szinte ugyanolyan élesek voltak mozgás közben is, mintha állnának. Nekem is volt ilyen kb. fél évig és sokkal gyorsabb volt, mint az akkori 23"-as IPS-ek. Ha jól emlékszem, 4ms szerepelt a specben. Azt nem tudom, hogy G2G vagy full scale, de IPS-nél kb. annyi az utóbbi, mint a G2G rásegítéssel. 200 Hz-eset nem láttam még közelről.

    Egyébként mit értesz teljes váltáson, mert ha a standard Tr+Tf-et, akkor valójában két váltás összegét nézed, pedig egyszerre csak egy történik.

    (#44) Rebourne: Maga a Direct3D és a videókártya driver közé ékelődő és a 2D nézeti adatokat stereo-3D-re alakító kód nyilván ugyanaz, de más a kimeneti rész. Persze valójában max. néhány képernyőnyi kód más, de kommersziálisan külön kezelik a kettőt.

    (#45): Monitorban valóban nincs, de TV-ről volt szó... Ha ott meg tudják oldani, akkor kisebb méretben miért ne tudnák? Legalább a felét... Én nem tudok olyan tényezőről, ami ezt alapvetően megakadályozná.

    [ Szerkesztve ]

  • .mf

    veterán

    válasz El Kebir #41 üzenetére

    Az igaz, hogy úgy emlékeztem, hogy a sötét képernyőnél is feketére váltanak a pixelek, aminek megerősítését nem találtam meg (bár cáfolatát sem).
    DE: már az elején, az első hsz-emben (14) is azt írtam, hogy nem a TN panel érdeme a nagyobb frekvencia, mert jobb panelen is elérhető magasabb, s ez volt a lényegi mondanivalóm mindvégig; majd mikor Rebourne elkezdett kötözködni, a másodikban (17) írtam, hogy még ha felezzük is a 400-ast, az a 200 még mindig több, mint a 144. Ez pedig végig és továbbra is igaz. Namostakkor? És Rebourne-nak mikor esel neki, csak az egyenlőség és fairség jegyében? Márpedig ő volt az, aki végig téves volt, és folyamatosan le is szólt? Písz :)

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák