Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kasya

    nagyúr

    Egy rovid osszefoglalo par ora hasznalat utan:

    Kulso: a hatlap baromi csuszos, egy tok tenyleg nem art ra.
    A gyarilag csomagolt tok nem sokat er, inkabb csak jol nez ki és a jelentosebb karcoktol vedi a hatlapot. Ugyanakkor konnyen lejon a sarkaknal (bar le nem esett). A Neon Case szinten nem at erossegerol lesz hires. A Lighting Armor viszont mar annal jobb. A kamerat is vedi, a hatlapot a "hutesi haromszogon" kivul teljesen lefedi. Ezzel hasznalom. A vilagitasat nem lehet allitani szoftveresen. Eddig azt lattam, hogy beerkezo hivasnal vilagitott RGB szinskalan (nem erosen, diszkreten).

    A telefonhoz kaptam egy gyári védo uveget is. Gond nelkul fellehetett tenni és a kijelzo erzekenyseget, ujjlenyomat olvasot sem befolyasolja. Raadasul, a telefonban van "kesztyus viselet mod", amivel meg tovabb novelheto az erintes erzekenyesege. Erre nekem nincs szuksegem.

    Ujjlenyomat olvaso: erdekes cucc. Az mindenkepp barati, hogy nem az egesz kepernyo aktivalodik, csak a leolvaso kornyeke (pl Samsungnal is). Igy az ember nem vakul meg ejjel. Az erzekenysege jo. Egy ujjam 3* is felvittem, igy rendben van, de azert 10-bol csak 7-szer sikerul elsore. Ez user error lesz, nem ehhez vagyok hozzaszokva.
    A feloldas amugy olyan gyors, hogy eszre se veszem. Ez harom dolog miatt van: a telefon eszleli ha felveszem az asztalrol, tehat felebred + arcfelismeres + esetleg SmartLock, ha a helyzet engedi. Mire meglatom a kijelzot, mar fel is oldott.

    Kijelzo: sok tesztet, review-t olvastam/neztem, melyben azt mondták, hogy a kijelzo fako. Nos, igaz is és nem is. Nem fako, csak nem szaturalt annyira, mint a Samsung. Kicsit IPS jelleggubb talan a legjobb szo ra. Szoftveresen tobb lehetoseg is van, a manualis megoldassal pedig eleg szepen felhuzhato a kontraszt.
    De a szinek valtozhatnak 2 dolgo fuggvenyeben, ami lehet szembetuno. Az egyik a frissitesi rata, a masik a fenyero
    Frissitesi rata: minden frissitesi rata kicsit mas szinkalibraciot eredmenyez. Ez leginkabb a sotet szineknel jelentkezik. A fekete kozeli szinek szurkesebbek pl. Minden rata eseten masabb. Ezt a legjobban ugy lehet megfiyelni, ha jatek kozben valtoztatjuk a profilt. Abszolut nem zavaro, valamint ha jol tudom (de javitsatok ki), a technologia hatranya, hogy szinprofil is valtozik. Osszesegeben nem zavaro, szerintem eszre se venni ha az ember direkt nem keresi (én kerestem).
    Minimum fenyero: a fentihez hasonloan, ezt is problemakent olvastam. Minimum fenyeronel a dimming nem mukodik jol, a sotetetebb szinek meg sotetebb habiutust adnak. Szinten a szinhelyesseg csorbul. Ez talan javithato a jovoben frissitessel, bar engem este nem zavar, mert a kekfenyszuro mellett eszre se venni. 40%-tol szinhelyes a telefon elvileg.
    Osszessegeben a kijelzo jo, a szinek rendben vannak, de nem Samsung szinkep.
    szerk: aktivaltam a 160hz-et, bar mindennapi hasznalatra nem latom ertelmet. Elvileg egyes jatekok tamogathatjak, kiprobalom majd. Az Automatikus opcio amugy aranylag jo, de sokszor az elerheto frissites alatt teljesit. Pl. Chrome tud 120hz-et, de az automata 90hz-re allitja.

    Hutes és teljesitmeny: minden gyari tok mellett felteheto a huto venti. A venti halk (RPM szabalyozhato), és mukodik. Alapvetoen ket fokot lattam, hogy tenylegesen hutott. Bar par ora alatt sokat nem tudtam tesztelni a kulonbozo szitukat.
    A teljesitmeny irgalmatlan eros. Nekem egyik teszt jatekom az Abe's Oddysee (android port, nem az emulatoros), ami eddig 70% graph setting alatt izzadt a Note8-on. Itt 100%-on is fix 60fps-sel szaguld. Az AirTrigger baromi jo, mondhatni egy beepitett mini kontroller.
    szerk: a hutesnek akkor latom ertelmet, ha elerem a 40 fokos aksi homersekletet. Ezt itt meg nem sikerult elernem... keresni fogom a modjat, hogy megizzassam. Ma felrakom a Citra emut (N3DS), annak ugyis nagy a gepigenye.

    Ergonomia: az atlagos telefonnal nehezebb, de ahogy korabban is irtam, nem kenyelmetlenul (egyenfuggo szvsz). A vastagsag nagyon jó nekem, aki a Note8-at is UAG Monarch tokban hordtam. Konkretan ugyanolyan vastag a ROG 3+Lighting armor, mint a Note8+UAG Monarch.
    A bekapcs gomb nekem tul alul van, de ez megint csak egyenfuggo. A Samsung Note8-at azert ekeztek, mert tul magasan volt az ujjlenyomat olvaso. Nekem meg az volt pont jo (nagyok az ujjaim).

    Hangszoro: nem volt meg ra alkalmam tesztelni, de a kialakitasa zsenialis, mert jatek kozben sem fogja le az ember.

    Szoftver: ezt nem akarom nagyon kivesezni, roviden: Samsung + root. A gyari androidhoz kozel van. A menuben minden testreszabhato, de tenyleg minden. Ilyen opciokert Samsung alatt rootolni kellett. Pl. navigacios sav ikonjainak eltuntetese, letoltesi sebesseg hozzarendelese.
    Meg egyes "fejlesztoi menu" opciok is atkerultek a sima beallitasok koze (pl. animaciok kikapcsolasa).
    Oh, es van gyari hivasrogzito. Szinten root jogosultsag utan erheto el a Samsungnal. En pedig ezt nagyon preferalom, mert a 3rd party appoktol herotom van.
    szerk: debloat-ra nem nagyon volt szukseg. Osszesen negy alkalmazast kellett ADB alol torolnom: Google Music, Google Filmek, Asus Datatransfer, meg a gyari fajlkezelo.

    Roviden, par ora hasznalat utan. Lehet ismeteltem az MS tesztet nehol, de bizonyos dolgok jobban megfognak :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák