Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    mivel a közeljövőben szeretnék én is notit vásárolni, így régebb óta nézegetem a HP-kat. Igazság szerint azt kell mondjam, hogy a dv6-os talán a legrosszabbul sikerült darabja a HP-nak, és még inkább hiba pont ezt a vonalat erőltetni. Aki ismeri, sejtheti miről beszélek.

    Tudom, a designon lovagolni felesleges, én azért a HP-nél egy erős mínuszt adnék rá. A régebbi szériában volt a hagyományos ezüst-fekete, bronz, és ez a fajta coffe black kinézet. Nem rajongok a csiricsáré dolgokért, de nálam már a rangban utolsónak számító bronz kivitel is beelőzte a dv6osok coffe black kinézetét.
    Egyrészt a billentyűzet kész rémálom, irdatlanul meglátszik rajta az összes ujjlenyomat, ami nem éppen gusztusos, törölgetheted jó gyakran. A HP ezt emgpróbálta azzal kompenzálni, hogy mattfekete billt rakott a magyar lokalizált dv6osokra., újabb baki, amiket én láttam, a feketének teljesen eltérő, 2 különböző árnyalata volt a gép és a bill. Vásáros bóvli feeling, valahogy a fullfkete design bennem ezt ébreszti.
    A dv5ösök azért tetszettek baromira, mert a design egyszerű volt, mégsem okozott fejtörést (billentyűvel nem voltak ilyen ujjlenyomatgyüjtős gondok pl), csak azt a szériát nem igen fejlesztgették (gondolok a ledes kijelzőre lcd helyett). Illetve talán a méretbeli különbségek miatt is, de egy dv5-ös nekem "masszívabban" összerakottnak tűnt, míg dv6nál azért lehetett egy kis holtjátékot érezni az illesztéseknél. A többi notik a 16:10 es felbontást kapták, a dv6os a 16:9est, ami elég otrombára sikeredett. Nekem pl amikor kinyitott állapotban tapogattam, felvetődött bennem, hogy ha lecsukom a kijelzőt, elfedi vajon a 2 tepsinek is beillő alsó részt ? Vhogy ránézésre nem okésak az arányok.

    Kár érte szerintem, mert igen jó belső tulajdonságokkal rendelkezik, jó proci, jó vga, elég memó, ledes kijelző, abszolút szórakoztatásra szánt darab, de szerintem a funkcionalitást kicsit háttérbe szorították. A méret már sokaknak nagy, a dv5ösök viszont sajnos nem rendelkeznek ilyen kvalitásdokkal (egy led kijelzőt igazán kaphatna a széria, és akkor no problem), hasonló alternatíva meg normális kinézettel (amivel nem kell szenvedni) és masszív felépítéssel csak a dv7es van már csak....az meg még ennél is nagyobb, még kevésbé mobilis.

Új hozzászólás Aktív témák