Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Azért ebből is látszik, hogy a tablet nem annyira fontos eszköz, mint amilyen drága.
    A piszok olcsó okostelefonok, laptopok, netbookok korában egy ilyen eszköz nem tud akkora űrt betölteni, mint amekkorát szerettek volna vele. Hiszen egy okostelefontól kb annyiban különbözik, hogy nagyobb a kijelzője. Netbooktól meg annyiban, hogy kisebb, hordozhatóbb, és talán tovább bírja.

    Így akinek mégis van rá pénze és akar is áldozni ilyenre, az inkább iPad-et vesz. Hiszen még mindig az a csúcs, vagy az van csúcsközelben. Én is úgy vagyok vele, ha valamire van pénzem és kell, akkor lehetőleg a legjobbat veszem, inkább kicsit drágábban is.

  • Dany007

    veterán

    válasz aag #11 üzenetére

    Mondjuk 1/3-ad áron a Vertu mobilokból is sok fogyna :D

  • Dany007

    veterán

    válasz aag #21 üzenetére

    Most nemazért, de a cikk pont arról szól, hogy az Apple termékén kívül a többit, nem hogy úgy nem viszik, mint a cukrot, de még úgy se ahogy azt a gyártók elképzelték.

  • Dany007

    veterán

    válasz aag #27 üzenetére

    "Meg hát naponta milliók vesznek nem Applés tableteket. "

    Ja, mert a te információid hitelesebbek!? :R ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz aag #32 üzenetére

    Nem, te csak a cikket bírálod - saját bevallásod szerint is - mindenféle hiteles és érdemi információ nélkül, hasraütés alapján... :DDD

  • Dany007

    veterán

    válasz aag #39 üzenetére

    Na-végre! ;]

    Amúgy a 'piac' pont ezt kényszeríti rá a gyártókra.
    Ha egy termék nem produkál akkora eladásokat, mint amit a gyártó kalkulált, akkor vagy abbahagyja a gyártást és benyeli a veszteséget, vagy lecsökkenti az árakat és ugyan kisebb profit mellett, de megpróbálja eladni a maradékot. Vagy legfeljebb annyira, hogy nullára kijöjjön.

    Egyébként meg szerintem az eladások darabszámát nem olyan nehéz mérni. Hiszen a gyártó tudja, hogy mennyit gyártott le és abból mennyit adott el a viszonteladóknak. A viszonteladók pedig könnyedén vissza tudják jelezni a gyártó felé, hogy mennyit adtak el és mennyi van még raktárkészleten. Innentől kezdve nem olyan nehéz ezt kiszámolni. És még csak google-ös lejelentésre sincsen szükség.

    Amúgy itt a PH!-n azért nem szoktak csak úgy légből kapott infok alapján cikket írni. Max átveszik a cikket egy külföldi oldalról, de akkor meg már a külföldi oldal információi nem hitelesek. De ettől még nem kell mindig "rosszra" gondolni.
    Főleg ha neked sincsen hitelesebb információd, te is csak a hírek alapján spekulálsz.

  • Dany007

    veterán

    válasz Alex91 #59 üzenetére

    (Mobiltelefon is volt az iPhone elott... :) )

    Ha kötekedni akarnék akkor valójában igen, az iPhone előtti, "ősinek" számító telefonok sokkal jobbak voltak telefonálásra - tehát az eredeti céljára - mint telefonálás.
    De nem akarok kötekedni :) csak megjegyzem, hogy minden termék fő felhasználási területére a legalkalmasabb, miután kiforrott állapotába jutott. Az okostelefonok pedig ennek már egy tovább mutálódott változatai. Inkább multimédia eszközök amikkel lehet telefonálni is, de már nem az a legfőbb funkciójuk.

    Tehát az iPhone előtti - jóval előtti - mobiltelefonok, mint mondjuk a 3210-es, 51-6110-es és társai sokkal sokkal jobbak voltak mobiltelefonnak, mint az iPhone. Mondom ezt úgy, hogy nekem is volt iPhone-om majd 3 éven át, a megjelenése után 3 hónappal... Szal nem vagyok ellene.
    Hiszen mondjuk egy 3210-es két napnál tovább bírta akksival még aktív használat mellett is. Nem volt olyan, hogy töltés - loading. Ma már a legújabb telefonoknál pl Lg 2x vagy bármelyik, a PH!-s tesztekben is külön kiszokták emelni, hogy "húúúh a menü szinte alig akad! Vagy egyáltalán nem akad! Nem hiába a 2 mag teszi a dolgát" stb... Mintha ez olyan k***va nagy dolog lenne, hogy egy mobiltelefonban ne akadjon a menü. Érted?:) A menü...
    Egy 3210-esnél elképzelhetetlen volt, hogy bármi is akadjon. Nem hiába, ott frimware volt és nem operációs rendszer.
    Minden egyszerű volt. A gombokat érezted a kezeddel, nézni se kellett hozzá. Strapabíróak voltak, nem kellett félteni a kijelzőt. Ja és még régi mivoltuk ellenére sem voltak olyan batár nagyok, mint ma egy 3,5-4-4,3 colos kijelzőjű telefon. Fogása sokkal kényelmesebb volt, jobban kézreállt.
    És még szerintem sorolhatnám pár oldalon át.
    De megint kiemelem, nem vagyok a mai "telefonok" ellen, sőt, várom a legújabb fejlesztéseket. Csak megjegyeztem, hogy ezek már telefonnak messze nem olyan jók, mint a régiek.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Alex91 #62 üzenetére

    De nem azért veszik mert az kell nekik, hanem mert azt lehet most kapni és mert az a trendi.
    Én is azért vettem "okos" telefont, mert a régi tönkrement. Gondoltam ha már venni kell, veszek egy újat. Lejárt a T-s szerződésem, így újítással bagóért adtak jó telót.

    De ez még nem változtat azon a tényen, hogy az akkori telefonok telefonálásra sokkal alkalmasabbak voltak, mint a mostaniak.
    Az én telóm csak egy Lg Opti 1. Asszem 400Mhz-es proci ketyeg benne. De a poén, hogy a menü így is van, hogy akad... Ami röhej.
    Na, erre mondták a Mobilarénás tesztekben, hogy az LG opti 2x-nél már abszolút nem akad a menü, teljesen smouth a képernyőváltás is stb...
    De hiszen ez egy olyan alap dolog, amit egyáltalán nem kéne kiemelni, egyáltalán nem szabadna, hogy egy mai modern telefonnál egyáltalán felmerüljön a kérdés, hogy akad-e a menü... :U Ez annyira abszurd, mintha egy autó eladásnál kiemelnéd, hogy milyen jól csukódnak az ajtók, nem fúj be a szél menet közben stb...

    "az iPhone az indulasnal nem volt tobb"

    És mennyire jó is volt! Na azon se akadt soha semmi! Akárhány kép vagy film lehetett, egyáltalán nem akadt. Mindenre egyből reagált, gyak. nulla másodperc alatt.
    Aztán jött a 3G, meg az ilyen olyan szoftververziók, meg az ilyen olyan letölthető progik és baszki, a múltkor volt a kezemben egy 3G 4.1-es szoftverrel és arra kellett várni, hogy betöltse a beállítás menüket! Vágod? :D Aztán mondom okés, megnézem a képeket. Volt vagy 40-50 fotózott kép. És ott is várni kellett! Azt hittem kivágom a pi***ba!
    Persze érintőkijelzőben az is tökéletes volt, mint az összes iPhone, de hogy már ott is legyen töltésidő...

  • Dany007

    veterán

    válasz Alex91 #66 üzenetére

    LoL.. :DDD Oké.

    Egyébként szó se róla, az iPhone 4 elég komoly sebességileg (is). De ott nem a kialakításnak vagy csupán a jól megírt szoft.nak köszönhetően, hanem a jóval bikább hardver miatt is. A 2G meg még alapból frankó volt ezek szerint :)

Új hozzászólás Aktív témák