Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D.Orion

    veterán

    válasz #16939776 #39 üzenetére

    Otthon csere. :DDD Komolyra fordítva az tényleg kevés.

    Sajna nekem nem jönnek be a képek a fentebbi linkről, csak ezt az egyet látom amit ide töltött fel a kedves kolléga.

  • attiLANte

    tag

    válasz #16939776 #49 üzenetére

    Nem értem miért csökkent ekkorára az egyenirányítás bordája??? 24A x 0,4V ~ 10W

    Drága a réz...
    Nem vagyok profi ampervadász, úgyhogy csak találgatni tudok... Talán máshogy végzik az egyenirányítást, pl. a PWM frekvenciájával szinkronban működtetett FET-ekkel, amiken nem esik 0,4V, mint pl. egy diódán. Igaz van némi kapcsolási veszteség, de ez alacsony frekvencián nem vészes.

    "Az idióta designe pedig azért kellett, hogy ne lehessen egyből észrevenni hogy nincs benne semmi."
    De gonosz... ;]

    Szimpatikus ez az X-es Seasonic. Sokkal komolyabb belső, ha jól értelmezem, minden feszültséget a 12V-os ágból állítanak elő külön DC-DC konverterekkel - elegáns megoldás, kevesebb kábel, pontosabb szabályzás. Persze jóval drágább is.
    Mondjuk a biztonság kedvéért tuti rákötöznék egy halk 12-14cm-es ventit, bármennyire is fanless dizájn.

    "Én is követtem már el olyat hogy egy nevesebb tápot átdobozoltam a jobb hűtés miatt.
    Na jó nem lett volna muszáj"

    Tökéletesen megértem, én is tudok ilyen elvetemült lenni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • attiLANte

    tag

    válasz #16939776 #55 üzenetére

    "A fet-es "vezérelt" egyenirányítás szerintem több sebből vérzik"
    Elfogadom amit írtál, köszönöm a kiegészítést. :R

    Általánosságban biztosan így is van, de azért hadd szabadjon megjegyeznem, hogy az emlegetett Seasonic X-400-nál csak megoldották valahogy ezt a feladatot (még ha nem is egyszerű) - lásd itt:
    "meaning that the Schottky rectifiers were replaced by MOSFET transistors in order to increase efficiency.
    ...
    The +12 V output is generated by four IPD036N04L MOSFETs, each one capable of handling up to 90 A at 25º C or up to 87 A at 100º C in continuous mode or up to 400 A at 25º C in pulse mode, with an RDS(on) of only 3.6 mΩ."

    Azért az a 3,6 mOhm-os RDS(on) érték nem olyan rossz... :K
    A szinkronizálás sem jelenthet nagy gondot (legalábbis nem lehetetlen), hiszen működő, forgalomba került tápról van szó.

    Nem tudom, hogy az FSP hogyan oldotta meg a dolgot az Aurum sorozatnál, de vélhetőleg hasonló módon. Majd az elemzésekből kiderül, mint ahogy remélem az is, hogy mennyire képest helytállni ez az enyhén szólva sem hivalkodó belső.

    [ Szerkesztve ]

  • Piftuka

    veterán

    válasz #16939776 #70 üzenetére

    "Egyébként az olcsó kondi nem probléma, ha ki tudod cserélni, mielőtt átmegy rövid zárba vagy eltüsszenti magát."

    Na igen. Viszont az "átlag" felhasználótól nem várható el, hogy kondikat csereberéljen.

    Ráadásul honnan tudja az ember, hogy az adott, nem kevés pénzért (huszonezer forintos tápokról beszélünk ugyebár) vásárolt tápegységét a gyártó milyen kondenzátorokkal szerelte!

    A fentihez hasonló beszámolók, táptesztek adhatnak támpontont, de úgy tudom, adott gyártó adott szériáján belül is előfordulhatnak más típusú alkatrészek.

    Mondhatjuk, hogy a jótállás időtartama alatt "nincsen gond"... ha meghibásodik a táp, akkor valószínűleg cserélik. (Az elszállt táp javítása nem annyira esélyes.)

    De mi történik a 3-5 év jótállási időn túl? Nem mindenki cseréli, fejleszti a gépét 1-2 évente.

    Azt hiszem olyankor érdemes valami hozzáértő műszerész ismerőst megkérni, hogy nézze át a kondikat.

    Egyébként, ha tényleg olyan rossz az a bizonyos OST kondi, akkor elég felháborítónak tartom, hogy ilyen kategóriájú tápokban alkalmazzák. (Sőt, hogy egyáltalán bárhol alkalmazzák.)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz #16939776 #74 üzenetére

    Na igen. A profitmaximalizálás... no és azt se feledjük, hogy a gyártóknak nem jó, ha valaki hosszú évekig ugyanazt a hardvert használja. Nekik az az ideális, ha a felhasználók zöme, minimum a főbb "generációváltásoknál", 1-2 évente teljesen lecseréli a teljes számítógépét.

    A forrasztásokkal kapcsolatos figyelemfelhívásodat érdekesnek találtam. Köszönöm!
    Nem tudtam, hogy már ezen is spórolnak.

    Ha belegondolok... az első számítógépem egy EPoX 8K7A alaplapra és egy abba illő AMD Tbird 1200-as procira épült, immár 10 éve.
    Pár év után fejlesztéskor lecseréltem egy ASUS lapra, Tbred 2100+ procival, de az a lap minőségben már távolról sem közelítette meg az EPoX-ot.
    Amely EPoX lap (egyébként azzal az 1200-as procival) legutóbbi info-m szerint a második gazdájánál a mai napig kifogástalanul működik amolyan otthoni "netes-office"-os számítógépként.

    Most direkt a megbízhatóság miatt választottam az új gépembe Intel gyártmányú lapot. Ráadásul ez "Made in Canada". Bízom benne, hogy jópár évig hűséggel fog szolgálni! Nem szándékozom egyhamar lecserélni.

    Tápból egyébként a Zalman ZM-460B-t választottam. Az elvben egy kiváló minőségű táp, de tudtommal - a PH-s teszt szerint is - abban is vannak OST kondik.

    Akkor most féljek emiatt? Őszintén szólva nem akarok. Megette a fene, ha már ilyen kategóriájú hardver esetén is "aggódnia" kell az embernek.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák