Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiLANte

    tag

    Hááát, nem sok hűtőborda szorult belé, az biztos... :DDD


    Forrás: itt

    Viszont ez a hátsó szellőzőrács elég "érdekes"...
    Valami haszna is van a hagyományos méhsejt mintázattal szemben, vagy csak a dizájn miatt ilyen :F

    Szerk.: nálunk lehet hogy csak "hagyományos" OEM kiszerelésben és kinézettel fog megjelenni (esetleg kevesebb csatlakozóval és gyengébb kondenzátorkészlettel)...

    [ Szerkesztve ]

  • attiLANte

    tag

    válasz ilyennincs #34 üzenetére

    Nem kötözködésképpen, de tisztában vagyok vele mit jelent a 80+ Gold fokozat, és 200W leadott teljesítménynél 20-22W veszteség tényleg nem sok.
    De hiába keletkezik kevesebb hő, ha azzal arányosan a hűtőfelület is csökken, illetve le van fojtva a ventilátor a sűrű hátsó rácsozattal (amit nem tudom hogyan szoktál "leszedni" a tápjaidról ;] ).
    A zajcsökkentést segítené a jobb elektromos hatásfok, de ezt (részben) agyoncsapják a gyengébb hűtéssel. Érthetőbben nem tudom megfogalmazni az aggályaimat...

    (#35) benedekco: ;]

    (#41) D.Orion: felraktam a ide a nagyját, ha ez segít...

  • attiLANte

    tag

    válasz #16939776 #49 üzenetére

    Nem értem miért csökkent ekkorára az egyenirányítás bordája??? 24A x 0,4V ~ 10W

    Drága a réz...
    Nem vagyok profi ampervadász, úgyhogy csak találgatni tudok... Talán máshogy végzik az egyenirányítást, pl. a PWM frekvenciájával szinkronban működtetett FET-ekkel, amiken nem esik 0,4V, mint pl. egy diódán. Igaz van némi kapcsolási veszteség, de ez alacsony frekvencián nem vészes.

    "Az idióta designe pedig azért kellett, hogy ne lehessen egyből észrevenni hogy nincs benne semmi."
    De gonosz... ;]

    Szimpatikus ez az X-es Seasonic. Sokkal komolyabb belső, ha jól értelmezem, minden feszültséget a 12V-os ágból állítanak elő külön DC-DC konverterekkel - elegáns megoldás, kevesebb kábel, pontosabb szabályzás. Persze jóval drágább is.
    Mondjuk a biztonság kedvéért tuti rákötöznék egy halk 12-14cm-es ventit, bármennyire is fanless dizájn.

    "Én is követtem már el olyat hogy egy nevesebb tápot átdobozoltam a jobb hűtés miatt.
    Na jó nem lett volna muszáj"

    Tökéletesen megértem, én is tudok ilyen elvetemült lenni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • attiLANte

    tag

    válasz #16939776 #55 üzenetére

    "A fet-es "vezérelt" egyenirányítás szerintem több sebből vérzik"
    Elfogadom amit írtál, köszönöm a kiegészítést. :R

    Általánosságban biztosan így is van, de azért hadd szabadjon megjegyeznem, hogy az emlegetett Seasonic X-400-nál csak megoldották valahogy ezt a feladatot (még ha nem is egyszerű) - lásd itt:
    "meaning that the Schottky rectifiers were replaced by MOSFET transistors in order to increase efficiency.
    ...
    The +12 V output is generated by four IPD036N04L MOSFETs, each one capable of handling up to 90 A at 25º C or up to 87 A at 100º C in continuous mode or up to 400 A at 25º C in pulse mode, with an RDS(on) of only 3.6 mΩ."

    Azért az a 3,6 mOhm-os RDS(on) érték nem olyan rossz... :K
    A szinkronizálás sem jelenthet nagy gondot (legalábbis nem lehetetlen), hiszen működő, forgalomba került tápról van szó.

    Nem tudom, hogy az FSP hogyan oldotta meg a dolgot az Aurum sorozatnál, de vélhetőleg hasonló módon. Majd az elemzésekből kiderül, mint ahogy remélem az is, hogy mennyire képest helytállni ez az enyhén szólva sem hivalkodó belső.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák