Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz pepeno1 #83 üzenetére

    "tóriumos erőművek hamarabb voltak, mint urán alapúak"

    Erre van valami forrásod, mert én úgy tudom, hogy a kb. egyetlen kisérleti tóriumos erőmű csak az után jött hogy már léteztek áramot termelő urán alapú erőművek.

    Aki hülye, haljon meg!

  • Shin Chen

    tag

    válasz pepeno1 #83 üzenetére

    A paksi atomerőmű egyik munkatársa, valami atomfizikus publikált hasonló tanulmányokat, hogy egy "házi reaktor" 1g tóriummal(nem a mennyiség, a mérték a lényeg) egy 6 fős család teljes energiaellátását biztosítaná, fűtéssel világítással (elektromos autó nincs benne, mert 10+ éves tanulmány).
    Persze számolhatjuk, hogy mennyi tórium kéne, ha x háztartással számolunk, de ez már ugye technikai kérdés.

    A cikkhez:
    Szerintem a vízigény szabályozásához(Izraelben már jó ideje 90%-os hatékonyságú a szürkevíz újrahasznosítás!!4!!) hasonlóan energiaigény szabályzást is be lehetne vezetni. Nem csak Kínában.

    Az energiahatékonyságra: valaki dobhatna egy táblázatot a fosszilis és megújuló energiaforrások közötti százalékos különbségekre. -nem tudom, az atomenergia külön csoport?-

    Problémaként én az ész nélküli termelést - energia, és erőforrás pazarlását - látom, ami egy öngerjesztő folyamat. Az újrahasznosítást pedig a tervezés szintjén kellene elkezdeni.
    Nem gyártani olyan terméket aminek a életciklusa beláthatatlan időn belül nem tér vissza hulladékból alapanyag állapotba. Gondolok itt főleg a rengeteg műanyag és egyéb csomagolóanyagra.
    Az anyagtechnológiák csak részben tudnak reagálni az igényre, ezért az igényt kellene nagy mértékben szabályozni.

    Minél szélesebb körben próbáljuk a fejlődést szabályozni, annyival több szakemberre van szükség, aki specializáltan bizonyos területért felel.
    Ezzel egy időben rengeteg "látvány" vagy "kirakat" szakma került előtérbe, ami a "valós munkát" végzők számát csökkenti.
    (Itt nem konkrétan a műkörmösökre, és influenszerekre célzok, akik egyértelmű és nem megkérdőjelezhetően hasznos tevékenységet végeznek.. lol ..szarkazmus off.
    Jó, az influenszerek végül is kiszervezett marketingesek, így végül is a termékmenedzsment részt képviselik.. de valaki aki ehhez jobban ért majd biztos fölvilágosít)

    "A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

Új hozzászólás Aktív témák