Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pusszycat

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Geri Bátyó #27 üzenetére

    Nem is gondolnád milyen sokan tesznek így. :P

    Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

  • Huntszy

    tag

    válasz Geri Bátyó #27 üzenetére

    Én például így vagyok kénytelen használni.

    Cégnél mindenki laptopot kap két okból. Egyfelől elég laza a cég HO szabályzata, nem kell különösebben megindokolni csak időben szólni (ez COVID előtt mióta megvan a cég így volt, most meg ugye kötelező). Másfelől nagy a mozgás a cégnél. Ezt úgy értsd, hogy több városban is jelen vagyunk és a csapatok összetétele projektről projektre változik így irodán belül is ha új csapat alakul vagy csak te kerülsz át akkor megpróbálunk egymáshoz közel költözni, valamint ha a csapatok több városban is vannak akkor meg pár hetente mennek a látogatások, hogy személyesen együtt dolgozzunk egy picit, meglegyen a pofavizit. Erre jön rá, hogy néha az ügyfélhez is utazunk és onnan is dolgozni kell. Ezt a rengeteg mozgást egy desktop PC-el kb lehetetlen lenne megcsinálni.

    Ettől függetlenül én nem szeretek laptopon dolgozni szóval monitorok + bill + egér ráköt instant. Laptopot összecsukva elrak és mehet a meló az idő 80%-ban.

    Szóval itt a céges kultúra (sok mozgás és gyakori HO) miatt meg kell fizetnie a cégnek a felárát a laptopoknak mivel olcsó gyenge vasat nem vehetnek mert az meg nem lenne jó munkára.

    Ettől persze otthon nekem is desktop PC dekkol az asztalon és boldog is vagyok vele, hogy kevesebb mint harmad áron raktam össze 2 éve egy Ryzen configot ami erősebb mint a munkahelyi lapos és nemsokára "potom" áron fogom tudni upgradelni egy új nem SATA SSD-el, +16gb rammal és egy új procival (még ha bukom is a PCI4-et mert nem akarok új alaplapot).

Új hozzászólás Aktív témák