Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joey04

    titán

    válasz janes1976 #936 üzenetére

    Hát ha az összes wp user iPhone-ra vált, még az is csak alig kimutatható emelkedést jelent az Apple-nek :D

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • tittipecci

    csendes tag

    válasz janes1976 #936 üzenetére

    :) Látom te is L735-ről készülsz elköltözni iOS-re..
    Én is így vagyok, most rendeltem meg az SE-t a Lumia 735 utódjának.
    Imádom a Wp-t, de mivel a 3 legfontosabb appom (egyik sem játék) nem támogatott, laggol, kiugrál, meg elegem lett abból is, hogy megjelenik egy hasznos app és csak android meg iOS logo van mellette, így aztán úgy döntöttem, kipróbálom az SE-t. Lányom több éve használ iPhone-t és sosem volt semmi baja, amivel már kiakasztott.. Gondolkodtam I6-on, de veszélyesen vékony az a telefon, nagyon félnék, hogy elejtem, ezért lesz SE.
    (((( gondolkodtam iPhone 5S 32 GB-on is, edigitalban még van százharmincért )))))
    Erős averzióim vannak az Apple-ös korlátozásokkal, hát még az agyament árakkal, de nagyon remélem a stabilitása kárpótol majd.

    [ Szerkesztve ]

  • #03372544

    törölt tag

    válasz janes1976 #1080 üzenetére

    Eddigi tapasztalataim droid vs. ios:
    - a gyári mail nem tud push szinkronizációt a gmail-lel (nem azonnal jönnek a levelek, hanem időnként lekérdezi)
    - nem tudok semelyik redőnyből (alulról vagy felülről húzhatóból sem) gyorsan átállni másik wifire mint droidon, be kell mászni a beállításokba
    - az egyes alkalmazások beállításai nem érhetőek el az appon belül, mindenért át kell menni a Beállítások-ba
    - hangouts videóhívás közben, ha lehúzom a redőnyt hogy megnézzem az időt, azonnal kikapcsol a kamera, nem látnak a túloldalon (droidon akár háttérbe is tehettem, akkor is ment a kamera a háttérben és láttak)
    - az értesítések beállításai kissé kaotikusak, alkalmazásonként lehet minden állítgatni, nem egységes számomra. Pl. az SMS üzenetekre be lehet állítani, hogy bizonyos időközönként rezzenjen a telefon ha nem vettem észre az értesítést, de ezt más appnál nem lehet, ezt hiányolom

  • den89

    tag

    válasz janes1976 #1080 üzenetére

    Én androidról váltottam, nem volt előtte Iphone-om soha. Nekem még a nehézségek ellenére is jobban tetszik ez a rendszer, mint az android. Persze ízlések és pofonok. Nem írom, melyik a pozitívum vagy a negatívum, mert csak megszokás kérdése mindegyik. Szóval:

    - Letisztultabb, átláthatóbb, optimalizáltabb rendszer.
    - Nincsenek laggolások, fagyással sem találkoztam még. Bár 2 hét után szép is lenne...
    - Nem szemeteli annyira tele a telefont, mint az android.
    - Androidos telómra a vásárlás után már csak kb. 1-1,5 évig jött frissítés (120-130 ezres teló volt). Szerintem az SE-re minimum 3 évig biztos, hogy jönni fog.
    - Nagyon gyors ez a telefon, 2-3 év múlva sem lesz gondja semmivel.
    - Nyilván mindenki tudja, hogy zártabb rendszer. De egy átlagfelhasználónak ez nem zavaró. A mindennapokban talán észre sem veszed. Aki szereti rendezetten tudni a dolgait, nem akarja telerakni mindenféle widgettel, egyébbel, annak egyáltalán nem probléma.
    - Mindent iTunes-szal tudsz csak rátenni, szinkronizálni kell, különben nem jelenik meg a telefonon. Bár ajánlották az iTools programot itt fórumon, azzal egy fokkal könnyebb, jobb, nem kell szinkronizálgatni.
    - Csengőhang max. fél perc lehet, és ugye ez nem lehet mp3, át kell konvertálni. Illetve az iTunes, iTools program valamelyikével már eleve rá tudod húzni az mp3-at, de az is átalakítja és természetesen akkor is max fél perc lehet.
    - Gyári videólejátszó nem játssza le pl. az avit, mkv-t. De nekem ingyenes lejátszók közül bevált az OPlayer Lite (ha nem vagyok fent neten, hirdetések sem jelennek meg).
    - Hiedelmekkel ellentétben mindent meg tudsz nyitni (mp3, pdf, doc, stb), valamihez kell külön alkalmazás, de ez androidnál is így van.
    - Bluetooth-os, átküldözgetős téma... mindenki tudja, bár manapság már nem sokan küldözgetnek egymásnak így semmit.
    - Gmail alkalmazással nekem nincs gondom, megkapom egyből az email-eket.

    ujjobbagya: hol találom ezt a beállítást, hogy bizonyos időközönként rezzenjen a telefon ha nem vettem észre az SMS értesítést? Köszi előre is!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák