Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tboldi

    nagyúr

    válasz szasza87 #11041 üzenetére

    Hali!

    6 év Android (meg 2x fél év Windows Phone) után én egyáltalán nem bántam meg, de hogy bele merj-e vágni, azt neked kell tudnod. :)

    [ Szerkesztve ]

  • leslieke

    Jómunkásember

    válasz szasza87 #11041 üzenetére

    Én nem bántam meg anno a váltást és azóta is jó döntésnek tartom.

    A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

  • nickedez89

    senior tag

    válasz szasza87 #11041 üzenetére

    Néhány hónapja váltottam, én sem bántam meg!

    Ha "mókolgatós" droid user vagy akkor azt iOS-en el kell felejtened!

    Amire még figyelj, hogy nem minden app érhető el iOS-re, ami droidra. Tehát ha van valami speciális app ami nélkülözhetetlen neked, akkor előtte ellenőrizd, hogy elérhető-e iOS-re is!?
    Nekem pl. a Budapest Menetrend nevű app hiányzik nagyon mert a BKK Futár katasztrófa hozzá képest! (Mielőtt valaki bolondnak nézne, az app store-ban található BpMenetrend app nagyon nem az..!)

    Ami viszont droid után nagyon tetszik az a nulla készenléti fogyasztás, illetve használat közben is sokkal lassabban peregnek a százalékok, pedig az utóbbi telefonjaim 3ezres akkuval rendelkeztek, nem ilyen pici 2ezressel!

    Tetszik még pl. hogy sosincs olyan, hogy valamelyik Bluetooth eszközöm nem csatlakozik azonnal automatikusan! Droidon sokszor volt, hogy kézzel kellett csatlakoznom valamiért.

    Azt hittem majd hiányozni fog az SD kártya bővítés de egyáltalán nem!

    Ami hiányzik még számomra az az Apple pay! A korlátozott NFC miatt nem tudni mikor lehet majd mobillal fizetni végre idehaza a boltokban!?

    [ Szerkesztve ]

    "...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

  • dud998

    őstag

    válasz szasza87 #11041 üzenetére

    Szia!

    Én ugyanebben a cipőben jártam. Sok-sok év Android után néhány napja én is áttértem és én sem bántam meg. Az Androidos appok itt igényesebbek és gyorsabban futnak. És ahogyan lentebb is írták, készenlétben gyakorlatilag nem merül és használva sem úgy, mint rivális platform csúcsgépei.
    Konkrétan most Samu S7-ről jöttem át. Ez sokkal jobb. :K

    “Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

  • spawn21

    veterán

    válasz szasza87 #11041 üzenetére

    Nem rossz, de nekem mindíg van egy csúcs droid mellette. Soha nem pehet tudni :)

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 13p

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz szasza87 #11049 üzenetére

    Én párhuzamosan használok droides telefont és egy ipad pro-t, ami ugyan nem telefon hanem tablet, de azért sok közös van a telefonnal.

    Vannak előnyei és hátrányai az almának:

    - Az ipad-ben engem kimondottan irritál a rendszer zártsága, hogy nem lehet akármilyen fájlt a készülékre juttatni akármilyen módon. iTunes, meg cloud, mindegyiket utálom. Erőltetett kényszeres appok, hol van itt a felhasználói élmény és könnyű kezelhetőség?
    Ennyire azért nem reménytelen, mert vannak appok, amikkel már végre lehet wifi-n otthon ftp szervert csinálni az ios-en, amit pc-ről elérek, de azokat a fájlokat csak az a progi látja a többi nem, és vica versa. De legalább ezen kompromisszum árán használható és látja az otthoni hálózaton megosztott mappákat.
    - külön töltő kábel kell mindenhol.
    - Droidon is létező appok ios-es verzióinak a funkcionalitása és beállítási lehetőségei druván meg vannak nyirbálva, alig van lehetőség a felhasználói igényre való testreszabásra.
    - Helymeghatározás ki/be kapcsolása eldugva a beállítások/adatvédelem alá és nincs gyors kapcsoló gomb rá.
    - Widget-eket csak egy arra dedikált lapra lehet kitenni ráadásul lefelé görgetős, a többi lapon csak az appok ikonja lehet. Ez elég LOL így 2017-ben.
    - A gyári levelező program egy kalap ... mind funkcionalitásban, mind testreszabásban, de szerencsére van gmail app.
    - Repülőgép módban is csipeget le az akksiból pár %-ot, míg droidon repülő módban 12 óra alatt is 0% a fogyasztás.
    - A vissza gomb hiánya. Persze középső gomb, de amikor az ember nem kilépni akar csak egy szinttel feljebb, akkor elég kényelmetlen, hogy a vissza nyíl mindig máshol van, tehát szemmel és kézzel keresni kell, ahelyett, hogy fixen mindig ugyan oda kéne nyúlni.
    - Az app store fizetős appjai drágábbak mint a play sotre-ban és a legalapvetőbb appokért is pénzt kérnek.
    - wifi direkt felejtsd el
    - nfc felejtsd el
    - itt is állt már le app hibával, tehát mese, hogy ami az app store-ban van az garantáltam jól működik.

    Hogy jót is mondjak:
    - készülék nagyon szép
    - a rendszer működése tényleg smooth
    - TFT kijelző létére kimondottan szép megjelenítés (ipad pro-n ture tone)
    - amit tud azt nagyon jól csinálja
    - autós vonalon talán jobb és jobban elterjedt az apple car play támogatottsága mint az android auto-nak.
    - van egy glamour faktora, ami miatt az ember a sok korlátozást valahogy elnézi neki és szereti használni (rám is igaz).

    Ettől függetlenül maradok multi platform, sőt asszonynak iphone-t veszek karira, de én telefonon maradok a droid-nál a rugalmasabb használhatóság miatt.

    Azt viszont neked kell tudni, ezekből mi zavar téged és mi nem.

Új hozzászólás Aktív témák