Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsoltiz

    aktív tag

    válasz moleculez #780 üzenetére

    " Itt annyi lesz a jóság, hogy felemelhetem, és oda van cuppanva ugyanúgy."

    Pont mit egy vezetékes töltőnél. :) Szerintem ez hátrány, semmi értelme. A vezetékmentes töltés pont azt a kényelmet nyújtja a vezetékeshez képest, hogy csak ráteszed a telefont meg leveszed a telefont ha kell, egyéb extra mozdulatok nélkül. Ez az okos magsafe meg ráragad a telóra (megcsinálták a vezetékes vezetékmentes töltést), tehát vacakolhatsz vele, ha le akarod róla venni a telefont (nem mindegy hogy fogod meg, alá kell nyúlni hogy lepattintsd róla, vagy 2 kézzel csinálod, stb). Szóval nagyon jó hogy ráragad, csak ezzel adtak egy pofont a vezetékmentes töltés egyik lényegének: a kényelemnek (lásd még itt).
    Előnye nincs. Hogy a töltőre pozicionál a mágnes, az csak marketing bullshit, a töltő padokon eddig sem kellett pozicionálni.
    Én meg csak röhögök az összes review-n, ahol örülnek hogy milyen jól rákattan a töltő telefonra, mint a 3 éves gyerek, aki még nem látott mágnest. De a funkcióján -kevés kivételtől eltekintve- senki nem gondolkozik el.

    Ps: természetesen van olyan megoldás/helyzet, ahol a mágnesességnek van értelme. El tudok képzelni (vannak is ilyenek) asztali töltő állványt, autós töltőt stb, ahol a mágnesnek rögzítő funkciója van. De ennek az alap kerek asztali töltőnek így semmi értelme.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák