Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    Azért jó lenne egy részletesebb teszt a normál változatokról is. Ott a teljesítmény/fogyasztás mutató kedvezőbben alakul, és a hűtés is sokkal kényelmesebben megoldható, de mégsem kell lemondani a nagy teljesítményről sem.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    Jelenleg az intel melletti érv leginkább az i7 8700k. Ezzel csak annyi a gond, hogy jelenleg ez a legjobb kommersz intel cpu, és a normál 8700 -nak már nincs semmi előnye. A 8700k a valamivel magasabb ipc, és valamivel magasabb órajelnek köszönhetően lehet jó választás azokban az esetekben, amikor csak és kizárólag a legmagasabb egyszálú teljesítmény a lényeges.

    Nem tudom hogy ez mennyire releváns, de nem hinném hogy az lenne 2018 -ban a mérvadó, hogy egy hangyaf***ival hamarabb végez az mp3lame, vagy hogy a gtaV -ben van néhány frame plusz, az amúgy is játszható tartomány felett. Ezzel szemben a mai operációs rendszerek több ezer folyamattal dolgoznak, és mi sem csak egy darabot futtatunk egyszerre. (az smt -nek is leginkább a több, egymástól teljesen független programszál esetén van igazán értelme) A több feldolgozószál mindig nagyobb előny, mint a valamivel magasabb ipc. A bulldozer esetében a deficit akkora volt, hogy képtelen volt bármiben is versenyezni a magasabb kategóriás intel cpu -kkal. A ryzen -nél azonban erről szó sincs.
    Nem véletlen hogy septiben gegesztettek egy 8700k -t, mert a kommersz piacon egyszerűen semmijük nem volt egy r7 1700/1800 ellen. Persze több magos cpu -kat eddig is tudtak gyártani, csak épp a fogyasztói piacra ezek már nem jutottak el. Ugyanaz az i7 van már legalább 6 éve. (kis költői túlzással persze) Minden évben megkaptuk a sandy bridge tupírozott változatát más néven, némiképp alacsonyabb fogyasztással, mert egyre hatékonyabban tudták legyártani nekünk ugyanazt, és eladni nekünk ugyanannyiért. Most végre változott a helyzet, de az igazi intel válasz szerintem csak a 9xxx sorozat lesz.
    Én azt mondom, hogy ha mindenképpen intel cpu kell valakinek akkor a 8700k jó választás a 8700 már kevésbé, a 7700k nettó pénzpocsékolás, ami meg az alatt van ott mindenhol jobb lehetőség most egy ryzen. Ha pedig nem fontos a márka, akkor jelenleg a csúcson is jobb választás egy 2700(x).

    Aztán hogy egy év múlva mi lesz, azt nem tudom... De a fanboy hozzáállás nem hinném hogy előnyére válik bárkinek is, legfeljebb a gyártónak... Én majd akkor kampányolok egy cég mellett, ha ők fizetnek érte nekem, és nem én nekik... :)

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Cingáriusz #399 üzenetére

    Az amd megígérte, hogy 2020 -ig marad az am4, és az összes cpu működni fog minden lapban. (persze bios frissítés kellhet, mivel nem tudhatják pontosan milyen paraméterekkel rendelkezik majd a két év múlva kiadott cpu... :) )
    Erre persze szüksége is volt, mert intel lapok tonnaszám vannak az összes generációhoz, de amd -hez nem volt már jó ideje valódi újdonság...
    Az intel ezzel szemben egy foglalaton belül is "megoldja", hogy ne tudj cserélni. Ha ez neked fontos szempont hogy sokáig maradjon egy alaplap, akkor ez plusz pont az amd mellett jelenleg.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz hokuszpk #402 üzenetére

    Igazad van, nem fogalmaztam megfelelően... egyelőre azt ígérték hogy:

    Processor and Platform Longevity

    24-month processor availability allows multi-year PC fleet renewal planning and smarter investment.AM4 infrastructure available for 4+ years and compatible n-2, n-1 and n+1 generation.

    https://www.amd.com/en/ryzen-pro

    Ez természetesen elsősorban azt jelenti, hogy a régi cpu -k alá lesz majd megfelelő lap az új kínálatból is, és azt, hogy egy generációt mindig lehet ugrani régebbi lapokkal is. Ezt tartják is, mert a 320 -as lapokban is működik a 2200g, és a 2400g.
    Azt nem mondták, hogy nem rendelkezhet a következő generáció olyan képességekkel, amik csak az új lapban használhatóak, mint ahogyan a ryzen+ esetében az xfr2, de azt sem zárták ki egyelőre, hogy az n+2 lehetetlen volna, legalábbis a nyilatkozatok erre vonatkozóan nem teljesen tiszták. (legalábbis amiket én hallottam, olvastam)

    Minden esetre az biztos, hogy az intel -nél barátibb a támogatás jelenleg.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Jack@l #403 üzenetére

    Nálam debian -on épp 435, ami valóban nem több ezer, de épp csak egy emacs van nyitva, és egy alvó postgresql duruzsol a háttérben, pár apróbb folyamattal. De munka közben számtalan rövid életű folyamat jön létre, és tűnik el... így nem túlzás hogy több ezer folyamat -al bombázza a cpu -t a rendszer. Ha ezen folyamatok közül többet tud egyszerre "megfogni" egy valódi cpu mag, az érezhető a teljes rendzser teljesítményén.

    Ha meg épp mindet fel tudod használni, akkor had ne kelljen elmagyaráznom mennyit is számít valójában.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Jack@l #414 üzenetére

    Itt arról van szó, hogy amikor épp szükségem van rá, akkor ott vannak a plusz magok. Ha meg nem kellenek, akkor nem zavarnak senkit. De persze a valóságban sosem unatkoznak.

    És itt mindenképp figyelembe kell venni az árakat. Ha ugyanazért a pénzért kapok egy azonos fogyasztási keretből plusz két magot(4 szálat) biztosító processort, akkor azt fogom venni.
    Jelenleg az amd kínál nekem ilyet. Akkor miért vennék intel -t? Ha jövőre mondjuk az intel -től kapok jobbat, akkor pedig azt fogom venni.

    Engem nem érdekel a plusz 10% fps a gta4 -ben... ezzel kapcsolatban egyébként is meg kell jegyezni, hogy csak a 8700K -tól kapod meg... lásd fentebb, amit írtam.

    Szóval ha neked a gta4 kell, és szívrohamot kapsz ha 120 helyett 110 fps -t kapsz a gtx1080ti kártyád mellett, akkor neked 8700k -t kell venned. (mondjuk az anandtech szerint ez a példa sem jó mióta kint van a 2700x.. de nem lövöm le a poént, nézd meg magad.) Mindenki másnak pedig valamelyik ryzen -t. Már ha nem vagy a saját pénzed ellensége, és nem az okoz neked kielégülést, ha az intel -nek adhatod a nehezen megkeresett forintjaidat.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Create. #457 üzenetére

    Néha kinyitod a házat, belenézel, és elégedetten csettintesz...
    "hhmmm... ez igen... ez egy nagyon szép alaplap. Megérte a +20k -t" :D

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák