Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Gyuri27 #144 üzenetére

    Én ugyan nem akarok a kolléga nevében beszélni, de tippre az lehet hogy:
    - gyenge FPS/WATT teljesítmény: [link]
    - mind ezt raytracing nélkül (ergo TENSOR magok itt nem dobnak a fogyasztáson)
    - mind ezt nem 12nm hanem 7nm-en

    Szerintem ár/érték aránnyal nincs baj noha nem is akkora best buy ilyen hulladék hűtéssel (nem hűt de cserébe hangos is). Szerintem ezen az áron rendben van ez a 2 ajánlat, szimplán az aggasztó hogy ha enynit tudtak kihozni 180 meg 225 wattbol akkor mi lesz majd amikor kijönnek a ,,nagy kártyák". Persze erre van egy magyarázat, mi szerint nem csak az 5700XT de a sima 5700 is egy low kategóriás kártya amik szét vannak húzva, és ez abból fakad hogy kis chip méretettel dolgoztak, mivel a TSMC 7nm-en pofátlanul drágán méri a nagy chipek gyártását. Olyan mint egy 1.6-os autóból hozni ugyanazt a teljesítményt hozni mint egy 2-2,4 literes autóval szemben, meg lehet csinálni csak nem lesz olyan jó hatásfoka. Ez rendben is van, és persze várható hogy a 2020-as nagy NAVI-k majd jobb perfomance/watt teljesítménnyel jönnek ki vélhetően az olcsóbb gyártás miatt, de addigra jönnek a 7nm-es Nvidia kártyák is Samsung node-on, valószínűleg körbegyalázzák az AMD-t. Meglátjuk, még guríthat nagyot az AMD, egyelőre ez a 2 kártya egy tűzoltás jelleggel jött ki és csak az ár/perfomance volt a lényeg. Mindenestre azért a kis chipméret ellenére is durva hogy 7nm-en rosszabb perfomance/watt teljesjtményt hoztak mint az Nvidia 12nm-en.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Vesa #152 üzenetére

    Az ára miatt? 2070S 25%-kal drágább és átlagban 6,9%-kal ([link] lassabb nála. 2060S-sel egy átban van az XT cserébe 10%-kal jobb nála. 5700 meg olcsóbb 50 dollárral a vele szinte teljesen megegyező 2060S-nél.

    Jobb vétel mind két AMD kártya az amúgy jó vételnek számító 2060S/2070S-nél ha a Raytracing nem szempont. A cikkben írták is hogy féluton van a tetszik és az ajánlott között, a szar hűtés miatt (ami valószínűleg csak a referencia kártya sajátja) talán indokolhat a tetszik, de kb ugyanannyira az ajánlott is. Nem ezekkel a kártyákkal van baj, hanem a versenyképességgel, hogy mit csinál az AMD ha nem lesz meg az Nvidiával szemben a gyártástechnológiai előnye fél év múlva.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Gyuri27 #155 üzenetére

    ,,Tudom amd-nek fele annyiba kerülő kétszer olyan gyors kártyát kellett volna csinálni max annyi fogyasztásból."

    Jó ez a szalmabáb érvelés :DDD Ha megnézed leírtam hogy jobb ár/érték arányra mint az új Nvidiák (mármint majd a custom verziók, és akkor ha nem szempont a raytracing).

    ,,A ryzennel is elkezdték valahol. Lett tapasztalat, finomodott a gyártás jöttek a jobb szériák."

    Erre lett volna a Radeon VII, ami köztudottan egy pipecleaner volt. Ezzel jócskán ki lehetett tapasztalni az új node-ot, ha okot keresel akkor inkább a kis chip méretet hozd fel.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Pkc83 #162 üzenetére

    ,,milyenek lesznek vajon az 5800 vagy 5900-as szériák? Mert ugye vannak ilyen pletykák is!"

    Meglátjuk, egyelőre 180 meg 225 watt fogyasztással nem tudják beérni a 12nm-en gyártott Nvidiákat. Persze ez nagyobb chipmérettel ---> javuló perf/watt hatásokkal még orvosolható lesz.

    ,,Meghát le kellett mosni a névről a hírt hogy elég jó arányban beszarnak a kártyáik!! "

    ???

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz b. #164 üzenetére

    ,,Addig Nvidia 2 x lereagálja árral a kint kévő super kártyákkal ezt."

    Azért ebben nem hinnék, szerintem indokoltnak tartják azt a kis felárat cserébe a jobb hűtésért, már így is tőrdöfés Huangnak volt hogy nem árulhatják a 2060/70/80-at olyan brutál felárral mint eddig ;]

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Pkc83 #170 üzenetére

    A legelső szériás, első hónapos kártyák szartak be, és ezeket rendre cserélték gariba. Őszinte leszek elsőre felületesen olvastam el a kommentedet és azt hittem az AMD kártyáira érted, és igazából ott sem értettem a dolgot :D Ha valahol akkor a PC hardver iparágban nem igazán van beszarós/megbízhatatlan márka vagy gyártó. De legalábbis CPU és VGA (+RAM) fronton egyáltalán nem jellemző, nem is szempont kb senkinél vásárlásnál.

    ,,Jellemző.. Ha a teljesitmény relative jó akkor jön a fogyasztás..... "

    Nem a fogyasztás, azt kb-ra hozzák a legújabb (nem saját) gyártástechnológiával amit az Nvidia 1-2 éves gyártástechnológiával hozott. Csak éppen szarabb perfomance/fogyasztás aránnyal. Ez még nem akkora probléma, csak a jövőre nézve aggasztó, pont arra a dologra reflektálva amit felvetettél, hogy mire lesz képes majd a az 5800/5900-as széria. Reméljük nagyobb chipekkel többre, kérdés ott hogy milyen ár/érték arány lesz, ugyanis a nagy chiepk gyártása jóval drágább lesz az AMD-nek (bár addig a TSMC is talán észhez tér ha érzi a konkurenciát a Samsung/Nvidia házasság felől).

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Dragon3000 #176 üzenetére

    Najó, akkor most idézek magamtól, aztán döntsd el hogy fáradt vagy és nem olvastad el amiket írtam vagy funkcionális analfabétizmussal küszködsz:

    Miért kapott ajánlott plecsnit:
    ,,Az ára miatt? 2070S 25%-kal drágább és átlagban 6,9%-kal ([link] lassabb nála. 2060S-sel egy árban van az XT cserébe 10%-kal jobb nála. 5700 meg olcsóbb 50 dollárral a vele szinte teljesen megegyező 2060S-nél. Jobb vétel mind két AMD kártya az amúgy jó vételnek számító 2060S/2070S-nél ha a Raytracing nem szempont."

    ,,Nem a fogyasztás, azt kb-ra hozzák a legújabb (nem saját) gyártástechnológiával amit az Nvidia 1-2 éves gyártástechnológiával hozott. Csak éppen szarabb perfomance/fogyasztás aránnyal. Ez még nem akkora probléma, csak a jövőre nézve aggasztó"


    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz paprobert #180 üzenetére

    Szerintem nem erről van szó, csak mivel a kis chipméret miatt ezek kvázi széthajtott kártyák és látták hogy a referencia hűtők mennyire képesek leháteni a kártyát jobbnak látták ha a vásárlók nem b*sztatják a kártyákat. XT-n elvileg egy kicsivel jobb a hűtő, ott ha nincs lock akkor az még indokolható.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Sinesol #190 üzenetére

    ,,A fogyasztástól azért annyira nem vagyok elájulva, valahogy azt elfelejtik kiemelni a tesztben, hogy úgy van az Nvidia szintjén, hogy ez bejáratott 7 nanon készül, míg a konkurens még 12 nanométeren. Lehet mégis igazak a pletykák, hogy nem az igazi a TSMC 7 nano-ja, magas feszültségeket kér a stabil működéshez."

    Igen erről síri kuss van a PH-s tesztben, illetve aki szóba hozza azokra az AMD szimpatizánsok ugranak :D Viszont én a 2. mondatoddal nem feltétlen értek egyet, persze lehet hogy jobb lesz a Samu 7nm-je jobb lesz, de az itteni durván szar perf/watt arány inkább ennek tudható be:

    Ez közvetve ugyan a TSMC hibája, de ez inkább a kapzsisága a cégnek, vagyis csak ők tudnak jelenleg ekkora lapkákat gyártani, így borsosan megkérik az árukat. Kérdés hogy ez jó ötlet, elvégre ezzel terelték az Nvidiát a másik gyártóhoz.

    De erről jó lenne meghallgatni Abu véleményét is, de valamiért nem reagál, mintha csupán az hogy reflektálna erre a dologra már elismerése lenne annak hogy nem 10/10-es a NAVI :D

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Dragon3000 #195 üzenetére

    ,,Inkább olvasd el újra amiket írsz, egyikben aggasztó, hogy sokat fogyaszt a navi, a következőben már azt írod, hogy kicsi csíp és szét van hajtva. Ha a másodikkal érvelsz, akkor az első alapján értelmetlen aggódni a jövő miatt. "

    Egyrészt ugyanabban a kommentben írtam a kettőt (#150) másrészt a kicsi chip érvelés inkább egy optimista találgatás, reméljük hogy a chip méret növelésével jól fog skálázódni a perf/watt arány.

    ,,Ha majd a nagy csippek szarok lesznek, na akkor már aggódhatunk." Ezt írtam a 175-ösben is, de itt meg ugye kérdés lesz az ár. Meglátjuk. Mindenesetre ha jönnek a következő generációs alsó közép generációs Nvidiák 7nm-en 5700/5700XT szintjére fele ilyen fogyasztással akkor megint nem lesznek jó választások. De mint írtam, ha nem számít a vevőnek a raytracing (ami azért hadd ne legyen már evidencia 2070-2080 teljesítmény szint között) akkor jelenleg a legjobb ár/érték aránnyal rendelkező kártyák.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz joey04 #194 üzenetére

    Ezt nem teljesen értem. Ha létezik most rossz vétel akkor az a 2060. Miért nem veszel olcsóbban mondjuk 1660 TI-t vagy vagy RX 590-et jelentősen olcsóbban. Ha meg azt mondod hogy te csak 1080p-n játszol és kéne a raytracing akkor legalább egy 2060S-t kb azon az áron mint amennyin most van a 2060.

    Intel 9400F a mostani 50 ezres árán korrekt ajánlat, de semmivel nem jobb mint 45-ért egy minimálisan gyengébb 2600 vagy 55-ért egy minimálisan erősebb 2600X. Arról nem beszélve hogy a kijövő 3. generációs ryzenek pár héten belül inkább pont a 2. generációs ryzenek árát nyomja le. Illetve azért megvárnám hogy milyen árra áll be a 3600.

    A kettő közül persze még a 9400 ami indokolhatóbb :B

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Új hozzászólás Aktív témák