Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz MongolZ #70 üzenetére

    "A full load fogyasztását vesd össze a kokurencia teljesítményével is..."

    Egyetértek. De ezt valahogy egyik tesztben sem emelték ki. Még itt a PH!-n is negatívan nyilatkoztak a full load alatti teljesítményről... hogy a konkurenciának alacsonyabb... Ja igen az, de a Trinity magasabb fps-eket produkált mint a konkurencia... Nem is kicsit. És igen, ahogy mondod ezt valamiért az összes tesztben elfelejtették figyelembe venni.

    "Persze, csak ezeket nagyon kevesen engedhetik meg maguknak."

    Igen, csak mondom ha nagyon akarok játszani, komolyabb szinten akkor ilyen konfigot veszek. Meg persze nyilván ilyen konfigot 3-4 évente egyszer vesz az ember. És meg lehet úszni olcsóbban is.
    Nem tudom mért, nekem valahogy nagyon egymás ellentéte az energiatakarékos, gazdaságos PC meg a tuningolás. :) Ezért csodálkozom h a trinityt mindenki tuningolni akarja. :D

    Kíváncsi vagyok az első Rich tesztekre, no meg az árakra. Még egy hetet várok, hátha addig kiderül valami. Aztán ha semmi, akkor megrendelem az 5800k-t azt viszlát. A jelenlegi E6600 + 9800GTX-nél kb 3x lesz erősebb úgy összességében. Én ezzel is megelégszem. :) De ha a Richland mégtakarékosabb, esetleg még kiforrottabb lenne hasonló árért.... De gondolom itt nem úgy megy, mint az iPhone-nál, hogy az előd olcsóbb lesz az utód meg megkapja a korábbi árat... :U

  • Dany007

    veterán

    válasz MongolZ #77 üzenetére

    Igen igen... De itt is látszik, hogy a gpu teljesítmény miatt magasabb azon esetekben a fogyasztás. Nyers CPU-ban meg az intel megoldásai erősebbek valamivel.
    De ebből is nekem leginkább az jön le, hogy nem lehet ezeket feketének vagy fehérnek tekinteni.
    Történetesen nekem, aki ritkán játszik de ha igen akkor jól jön a teljesítmény tökéletes választás lenne a Trinity. Hiszen nálam a napi 10-15 órából max 1-2 amíg játék fut, még annyi se. A többi időben netezés, filmezés, tévézés ilyesmi megy a gépen. Ebben a részben meg jobb az AMD megoldása.

    Ellenben akinek nyers proci kell és gyakori a full load futtatása az jobban jár az intel megoldásaival. Már ami a fogyasztást illeti. Mert mondjuk árak szempontjából szvsz az AMD jelenleg verhetetlen. (nem csak a procira hanem a hozzá tartozó alaplapra is gondolok itt)

    [ Szerkesztve ]

  • Kroni1

    veterán

    válasz MongolZ #82 üzenetére

    Ellenben a notik nagyrésze még mindig Intel-el van szerelve, és nem is nagyon ajánlják az AMD megoldásait a "szakértő" eladók sem, a sztereotíp beidegződések miatt, hogy az intel erősebb és kevesebbet is fogyaszt.. (sajnos.)

  • Dany007

    veterán

    válasz MongolZ #82 üzenetére

    A cpu feat gpu témában egyetértek. Szerintem is jobb, hogy gpu-ban erősebb, mint cpu-ban. Legalábbis a mindennapokban azt jobban kitudom használni (hiszen most is elvagyok egy sima 2 magossal, ellenben a vga már kevés nálam).

    Ami az árakat illeti, ott viszont tartom magam ahhoz amit mondtam. Konkrétan a tesztben szereplő i7 3770k olyan 70-80 ezer forint. Viszont a közvetlenben összehasonlított i3 már tényleg csak olyan 30k környékén van, mint ahogy az A10-5800k is. Alaplapoknál szintén. Míg fm2-höz 35 ezerért csúcsalaplapot kapsz - legalábbis a kapható maxot - addig lga1155-nél még az 50 ezres alaplap sincs a plafonon. (sőt, ugye fm2-höz a legolcsóbb A85-ös chipkészletes alaplap már 16 ezer forinttól elérhető!)
    Ráadásul az 5800k erősebb grafikailag és idle fogyasztása is jobb (ez megint az AMD oldalára billenti az ár/értéket). Hogy kinek mi elhanyagolható az relatív. 5800K igp-vel idle ~30watt, míg az i3 3225 ~ 45watt. forrás
    Szal érted, ha 200 wattokról beszélnénk akkor az a 15 watt tényleg elhanyagolható lenne. De 30vs45wattnál már nagyon nem az elvégre 1,5x-es különbségről beszélünk.

    szerk.: Kaveri-n még nem gondolkozom. Úgy olvastam november / december környékén jön ki. Az meg még a habokban van.. A Richland asztali változata érdekes lehet - számomra - ha tényleg csak pár 10%-kal jobb már akkor is megérné, persze Trinityhez hasonló ár környékén. És igen a többségnek ezek bőven megfelelnének.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák