Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    Nem szoktam fanyalogni, de ennek a tesztnek gyakorlatilag semmi értelme nem volt. Ha bármit, bármit meg akarok tudni hogy hogyan teljesít ez az apu, akkor kereshetek magamnak utána a neten, mert a cikk erre alkalmatlan, így gyakorlatilag szinte felesleges is. Mintha csak 'na ezt is gyorsan letudtuk mert muszáj volt' hozzáállással készült volna.
    Mint már többen is leírták mik a problémák:
    - nem tudni hogy teljesít a cpu rész más cpuval szemben, mivel nincs mellé téve sem egy 1200-es ryzen, sem semmi más intel oldalon. (mármint nem derül ki a tesztből, így külön kell máshol keresni)
    - nem tudni mennyire jó, mire elég az igp rész, mert sem nincs mellé téve alsó kategóriás kártya összehasonlításra, de egyébként sincs normálisan tesztelve. Amikor pont ez lenne a lényege ennek az apunak... :U Azt tudja mindenki, hogy az eddigi igp-s meg inteles megoldások szarok ehhez képest, így erre hivatkozni nevetséges, senki nem erre volt kíváncsi.
    - csak 2666MHz-es rammal tesztelni... mikor ismert az is, hogy hogyan reagál a ram sebességre a zen.
    Ezek után már nem is várom, hogy ez bármit is változzon a 2400G tesztnél, mivel 'akkor sérülne az összehasonlíthatóság'. És így majd egy újabb, csak épp a lényeget tekintve értéktelen teszt születik.

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz mmdms #121 üzenetére

    Na ez az :) Nekem 1300X + 7870OC van (+(16GB 2993MHz ram), egyedül a TR-hez tudom viszonyítani, de hát ott is a közepes beállítás jelölése még nem mondja meg, hogy volt-e mondjuk AA bekapcsolva, ha igen, melyik.

    Ezt adja egyébként nálam (nem bírtam kikapcsolni a vsync-et, pedig állítottam :F):

    Így szerintem a nagyobbat lesz érdemes megnézni.

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz icon #141 üzenetére

    Nézd... nem a cpu teszt a probléma, hanem a a gpu teszt hiánya. Legfőképp az összehasonlíthatóság hiánya (legalábbis számomra).
    Mindennemű sértő szándék nélkül és bocsánatot kérve, komolyan, de ez egy APU, a vega a fő újítás benne, nem pusztán egy szaros cpu. Én legalábbis így látom, nem tudom ti hogy. De, még ha a cpu tesztet is nézem, ebből sem derül ki semmi számomra, hogy mit tud, mert nincs semmivel összehasonlítva! csak két, számomra semmitmondó intellel, ami szintúgy semmit nem mond nekem, hacsak nem tartom fejben az elmúlt 2-3(-5) év mindenféle teszteredményét. Kaptam pár szép értéket, és? Mihez hasonlítsam? Kezdjem el túrni a netet más tesztek után, más oldalak után, +időt rászánva, esetleg amik nagyjából hasonló összeállítással mértek, hogy el tudjam valahová helyezni a terméket? Akkor meg már minek olvasom el itt, ha úgyis más oldalt kell megnéznem hozzá? Ez a fő problémám.
    Teszteltek annyi félét, nem tudom elhinni, hogy (mostanában) nincs semmiféle elvárás, vagy gondolat az összehasonlíthatóságra. Első körben nem érdekel a mindenféle húzhatóság meg tuning, meg csilli-villi szarságok beállítása a biosban, hanem dobozból kivéve, összerakva, mit tud, ennyi.
    Az igp-re visszatérve, senki nem azt várta, hogy leveri az 1060-at, de azt szeretnénk tudni, hogy mire elég, egyáltalán mit bír, mit nem, mennyire jó kocajátékosoknak, akik mondjuk még nem is használnak fullhd-s monitort (mint pl. tesóm, aki most is egy apu-val játszik 1280-ban, régebbi játékokkal).
    Tehát a cpu tesztből nem tudtam meg, hogy mit tud más népszerű cpu-val szemben, az igp tesztből meg nem tudtam meg, hogy mire elég, csak azt, hogy csúnyán elveri az amúgy is röhejesen szar régi/intel igp-ket, és még az ismert memóriasebesség érzékenysége is figyelmen kívül hagyva.
    Semmit nem tudtam meg ebből a tesztből. Máshol kell utánanéznem. Nekem ez a problémám.

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz icon #167 üzenetére

    És ez szerinted életszerű? Azért veszek igp-s procit, hogy utána rendes vga-val használjam? Persze, egy idő után lehet. De ha van egy normális vga-m, akkor nem apu-t veszek hanem normál procit. Ha meg nincs normális vga, akkor ezzel sem leszek sokkal előrébb, hacsak nem bontószökevény a gép, hogy annyira jobb legyen az igp tőle. Ha valakinek nem kell vga, pont nem érdekli a fogyasztás azzal mennyi, az irodáknak, ha feltételezhetjük őket mint célközönség, szintén érdektelen a +vga-s fogyasztás.
    Egyébként, ha már vga, kettő van a felsorolásban, hol a másik vga eredményei?

    A nagyobbat teszteljétek egy kicsit jobban (saját fogyasztása nem +vga-s, más, ismertebb proci(k) eredményeinek mellé rakása, 'normális' (3000+) ramokkal tesztelés, játéktesztre ráfeküdni kicsit jobban), és akkor nem kell senkinek másik oldal után nézni, hogy megtudjuk ténylegesen milyen, és kevesebb lesz a nyavajgás.

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz Abu85 #175 üzenetére

    Ok, így értem. Csak kicsit jobb lett volna ha ez meg lenne említve, mert így csak a :F fej volt :)

    "Utóbbi esetben annyira korlátozott a büdzsé, hogy dGPU-s alternatíva szóba sem jöhet"
    Nem ezért lett volna jó tudni, hogy mire elég? ;)

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz Abu85 #186 üzenetére

    "Pont nem igaz, hogy játszani ma csak VGA-val lehet. Egyre inkább teret nyernek a IGP-k is a játékosok gépeiben."

    És akkor ilyen kijelentés mellett csináltok egy olyan, IGP-t figyelmen kívül hagyó tesztet, mint ez. ;)
    Na mindegy, ne ragozzuk tovább, a 2400G tesztet csináljátok meg úgy létszi, hogy ezt figyelembe veszitek.
    3000-es ram, mennyit számít a ram sebessége (2400-3200) és mennyisége (8-16GB), számít-e, hogy 512MB vagy 4GB van lefoglalva az igp-nek, és melyik játékkal milyen beállítás kell stabil 35+ FPS eléréséhez. Ha 1280-as felbontás kell hozzá, akkor úgy.
    A fogyasztást is külön VGA nélkül is érdemes lenne megnézni szerintem.

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz Abu85 #224 üzenetére

    :R

    Szerintem ha szimplán beleírjátok ha valamit nem tudtok, vagy nincs értelme valamiért tesztelni, mint most ebbe a hsz-be, kevesebb 'megnemértős' hsz születik.

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák