Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz bartatamas #3342 üzenetére

    "Sztem az sem annyira egyértelmű, hogy az Android, a telefonszámot szöveges állománynak tekinti."

    Ezt nem azért írtam, mert széllel szemben akarok pisálni. Sajnos, kiöregedtem már a lázadó korszakból. Ha így van, hát így van. Csak azt jegyeztem meg, hogy sztem nem logikus, ezért ezt nem tartom részemről user error -nak.

    Van egy HIVOSZAM változóm, number értèkkel. A kimenő hívásnál megadom, hogy a HIVOSZAM változómban, a number értéket módosítsa a parancs lokális number értékére. A számkijelzés parancsban pedig a változó értékénèl hivatkozok a változóm nevére, vagyis, hogy a HIVOSZAM változó értékét szeretném ott látni. Ennek csak egy értéke lehet, a lokális parancsban beállított number. Csakhogy most a számkijelzés parancsomban sehol sem szerepel a HIVOSZAM változómra hivatkozás. Csak az, hogy number. Nem az a problémám, hogy a kimenő hívás esetlegesen több eseménye, több lokális változó number értékét "félrekezelné" Az a rész tök logikus. De, ha én több parancsban használom, hogy többféle number értéket "mentsen", általam létrehozott, különböző globális változókba, akkor a felhasznàlás során ezek hogy nem keverednek össze, ha a felhasznàló parancsokban, a változó értéke műveletnél nem hivatkozok a globális változóm nevére, csak arra, hogy "number"? OK, hogy number, de melyik globális vàltozóm numbere?
    Ez most működik, megjelenik a szám. De nincs benne a HIVOSZAM változóm, csak az, hogy number.

Új hozzászólás Aktív témák