Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz ughhh #22 üzenetére

    hát, az esetek többségében csak szivatja magát az aki kiszedegeti az akkut a laptopokból. Jön egy áramingadozás és már meg is van a jó kis adatvesztés.

    Másrészt, van olyan aki hallotta a szájhagyományt, hogy ki kell venni az akkut, és szépen lemerítve ki is veszi hetekre... aztán meg rácsodálkozik, hogy miért megy tönkre az akkuja mikor ő "szakszerűen" járt el.

    A másik okos meg ha feltöltött az akku, akkor kihúzza a tápot, mert azt hallotta, hogy nem jó ha töltőn van... lemeríti, majd újra bedugja... és ismétli ezt naponta többször. (így kb fél - egy év alatt leamortizálja az akkut)

    Lassan így évtizedek távlatából le kéne már szokni a cadmium akkus megoldásokról.
    A lithiumos a meleget nem szereti.

    A lithiumos akku a meleget nem szereti... csak akkor van értelme kivenni, ha nagyon forró a gép, mert a melegtől sokat csökken a kapacitása... attól hogy benne van a gépben, csak alig. Az akkunak saját elektronikája van, ami vezérli a töltést. Ugyanaekkora baromság az is hogy "formázni" kell a lithium akkut. Hiába hagyja töltőn egy napig is... az elektronika lekapcsolja a töltést ha kész.

    A hírhez: elképzelhető, hogy a gép csúcs fogyasztása magasabb, mint amit a töltő tud adni. Ez nem tűnik szerencsésnek, de azért még lehet logikus... mekkora határok közt lehet a gép fogyasztása? A tipikus fogyasztás töredéke lehet a csúcsnak. A töltés pedig legjobb tudomásom szerint az akkuk által leadható teljesítmény 5-10edével történik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák