Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dragon3000

    veterán

    válasz Sinesol #132 üzenetére

    Csak ha oc-ni is szeretnéd, intel alá csk a drága z-s chipsettel szerelt lapokkal lehet.
    Kérdés, hogy a régi mit takar, mert ha 5-10 éve, akkor még az 50e Ft többet ért, mint ma.

  • Alpi.

    addikt

    válasz Sinesol #132 üzenetére

    Ok, de az uj szerianal mar 12 lesz az a 8 mag (hirek szerint..) egesz elheto ar novekedes mellett. Ez mar akarhonnan nezzuk versenykepes. Viszont a vasarlok egyszerre nezik a teljesitmenyt es az arat. "X lovem van, mennyi jut borra ha Ryzent veszek ?" Hangzik a jol ismert mondat. :D
    Ami neha zavar, hogy annyira varjuk mar az uj Zen 2-t ami majd jo lesz, hogy kozben nem adjuk meg csori, aktualis tipusoknak, hogy bizony ez mar most is jo ! :) Hiszen viszik, mint a cukrot. Ne feledjuk, milyen piaci tenyezo volt par eve Amd. Ki gondolta anno, hogy 2-3 ev mulva mar lesz olyan resz a statisztikakban, ahol tobb eladott desktop tipus lesz a pirosaknal ? Vagy egyaltalan, hogy parazs vitak lesznek az aktualis eroviszonyokrol. Szerintem ez, amit lattunk, mint az Amd "visszaterese" tobb, mint vallalhatora sikerult. Mindammellett meg kell emlitenem, hogy ebben Intel regen nem latott botlasai is konnyitettek neha. Nem remlik, hogy Fm-eket meregettuk volna Inteles tipusokhoz, most meg ! Kivancsi vagyok, Ti hogy gondoltatok erre az uj Amd-re anno, egy eve meg pl. ma.

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

  • Alpi.

    addikt

    válasz Sinesol #132 üzenetére

    Intel meg Nv kifejezetten rossz hatassal volt az arakra mostansag, en igy gondolom. Igazabol nagyon szerettem volna ha Amd csak picit is erosebb lesz, legmereszebb almaimban piaci versengesre is gondoltam. Ami aztan lett a megszokott rend lazulasabol, kifejezetten nem tetszik. :/ Ertdlmetlen magszam pumpa lett, az arak elszabadultak, ertelmes iranyt nem vett semmi. Orultem, hogy legalabb Amd meg kinalt egy R5 2600 cput 50k-ert, de ok is idorol idore odairnak meg egy par dollart a 3000-esek varhato araihoz. Ok, ertheto. Viszik, mint a cukrot, ha nem emelnek, konkretan kiba@#nak magukkal. Viszont ha igy megy, 1-2 ev es neg dragabb 32 magos desktop cpuk lesznek a polcokon. Valahol mar azon is csodalkoztam, hogy annyi 9900k-t vettek meg jo dragan es teljesen folosen kb. Cinebench pontszammal kivaltott hummoges es munkan kivul nem kell 8 mag sehova egy 6 magossal szemben. Ha lenne pl. Am4-esek kozt egy jofele, ugyes 4c8t kovetkezo vasarlasnal ammellett dontenek, mert ez a 2600-os is mar hordoz folos tartalekokat.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

Új hozzászólás Aktív témák