Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog (1)

    válasz Piftuka #38 üzenetére

    Igazából szinte semmit. Legutolsó 50K-s próbálkozásom ez volt, de ez egy ipari hulladék gagyi.

    Oké, hogy az alján van a java, de a varrások borzalmasak, a lyukasztások sem stimmelnek pontosan, az anyagminőség nem az, amit az ember ennyi pénzért elvárna, és a műanyag csillaga ennek is garázsba van kidobva. Ennek még a kerék tartói is gyengék, kis merevítőkkel van ugyan megtámasztva a műanyagon belül, de ha gurulsz vele simán ki tud törni, egy nagyobb darab ember alatt.

    Szóval én többet nem kísérletezek ennyi pénzért. Volt valami régi szék, aminek az ülőlapja és a támlája már rongyosra kopott olyan régi volt, de egy nagy, vaskos fém csillag volt alatta. Azt átszereltem és azzal jó.

    A többit úgy oldottam meg, de ezt nem tudja mindenki, hogy hulladék anyagokból csináltam. A központi testhez egy 50/60-as munkahenger hüvelyt használtam, beleesztergáltam a teleszkóp kúpját és ennyi. A lábakhoz vágtam 5 egyforma hosszú 20x40-es zártszelvényt, amiknek a végére 15x2.5-s csövet hegesztettem, amibe előzetesen beleesztergáltam a kerékcsap rögzítő gyűrűjének a hornyát kúposan, hogy ki is lehessen venni, ha cserélni kell. Ez után felhegesztettem a központi testre, ami ugye egy darab cső belül kúposra esztergálva tulajdonképpen.

    A légrugót pedig szétszedtem és kitámasztottam egy darab acélbetétes tömlővel. Nem állítható ugyan, de az életbe nem süllyed le.

    Annyit még Te is megpróbálhatsz, hogy leütöd a csillagot a teleszkóp házáról, és a kúpos részen tekersz rá valamit. Van ez a széles szürke ragasztószalag. Valamilyen szövetes talán. Nem kell sok, és jó feszesen kell. Ez után a kúp nehezebben fog átcsúszni, nagyon meg tudja fogni. A gázrugó pedig ha már szar a tömítés mindig engedni fog. Ezt lehet kiküszöbölni, ha szétszeded és teszel be egy akkora hézagolót a szárára, amekkora szükséges. Lejjebb engedni nem fogod tudni soha, de magától sem fog lemenni.

    Ha boltból venne az ember, akkor mindenképpen az erős fémtalpasakat kell választani.

Új hozzászólás Aktív témák