Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tetsuo

    aktív tag

    Talán ezt érdemes a virtuális paraszttá avanzsált hozzászólónak megtekinteni:
    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Tetsuo

    aktív tag

    válasz sb #20 üzenetére

    Ez elég összetett probléma, aminek csak felszínes boncolgatására elég egy internetes fórum, ugyanis senki nem fog itt tanulmányokat levezetni vagy (interdiszciplináris dokumentarista vagy akár filozofikus) könyvet írni, ezenfelül nem hiszem, hogy szakemberek volnának a threadbe írók bármely részterületet illetően is.
    Tehát csak ötletelések, egyéni meglátások kerülhetnek elő, amik lényegretörőek is lehetnek akár bár alátámasztás híjján; de végső soron ki tudna jó megoldást az emberiség az egyik, ha nem a legnagyobb problémájára?

    Mindenesetre ez a haladár, globalista, liberalista szemlélet, miszerint majd a technika meg a társadalmi fejlődés megoldja az élelmezési, ellátási és összességében a jóléti problémákat alapjaiban elvetendő, hiszen ezidáig éppen ez a hozzáállás eszkalálta a bajt és belátható, hogy semmire nem jó megoldás. Márpedig ez az attitűd beette magát olyan tudományok bugyraiba is, mint szociológia és sok egyéb. Fontos lenne látni, hogy mindez szervezetten történt-e. (Erősen megalapozott véleményem szerint igen.)
    Aztán van egy olyan dolog, ami az előzőhöz részint kapcsolódik, hogy bizonyos faktumokat nem lehet kifejteni, pl. az emberek, népek stb. különbözőségét, addig meg csak mellébeszélés folyik.

    Szóval, csak így a feszínt karcolgatva: Jelenleg a földön a túlnépesedés a legnagyobb probléma, ezután a szervezetten zajló nép- és kultúrakeveredés, illetve az a globális maffia (vagy csak gazdasági, hatalmi érdekkör?), ami mindezt zavartalanul levezényelheti.
    Ha a technológia fejlődése során jobb terményhozamot érünk el, ezáltal elsősorban a profit nő (na nem a termelőnél), a minőség pedig csökken.
    Ha esetleg - bizonyos csatornákon - növekszik az ellátottság, akkor mégtöbb harmadik világbeli születik, fogyasztói társadalmunknak köszönhetően egyre nagyobb igényekkel, miközben néhány aberrált kozmoplita az európai őslakosok (egymás közötti) szaporodása ellen lép fel pl. úgy, hogy kiszámolja (rosszul), mennyi Co2-t termel egy gyermek felnevelése, természetesen afrikai, ázsiai vagy dél-amerikai születésszabályozás fel sem merül - pedig ott kéne kezdeni, már ha a föld túlnépesedéséről van szó és nem az európaiakról.
    A fogyasztás is lényeges, ahol toronymagasan a nyugati polgárok vezetnek, az ámerikaiak, meg a magukat következetesen zöldnek beállító skandinávok, svájciak, kanadaiak és ausztrálok; hatalmas, a kelet-európaiakénál sokkal nagyobb ökológiai lábnyommal rendelkeznek, pláne az afrikaiakénál - akik lehetőséget kapva ugyancsak a nagyobb lábnyomot választanák.
    Tehát a nyugati, (gazdaságilag) legfejlettebb országok polgárai között kellene elkezdeni csökkenteni a fogyasztást, mondjuk ingatlantulajdon számának, négyzetméterének limitációjával, majd a járművekével stb. Kialakítva a (valóban használható) tömegközlekedést és paradigmaváltást a fogyasztásban hosszabb termékgaranciákkal és kompatibilitással, nagyobb gyártói felelősséggel, végül a mennyiségről a minőségre való visszaállással (ez kapitalizmusban nem menne); a globalizmusról lokalizmusra való visszaállással. (A lokalizmus nem azt jelenti, hogy az országok/népek nem működnek együtt, dehogynem, csak nem céges érdekek, hanem magasztosabb ideák mentén vagy akár csak országok hosszabbtávú céljainak megfelelően.)
    Ezt másolnák a (gazdaságilag) kevésbé fejlett országok, majd a még kevésbé fejlettek és így tovább, hiszen ez a szerepük, ők nem diktálnak.

Új hozzászólás Aktív témák