Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eastman

    őstag

    válasz toeki #116 üzenetére

    Az élet halálos.

    (És má' a jövő sem a régi! :D )

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Eastman

    őstag

    válasz lolller #130 üzenetére

    -

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Eastman

    őstag

    válasz D1Rect #157 üzenetére

    A "tagja éppen üres" mit jelent? Nem hallottam még ezt a kifejezést. Mire gondolsz?

    Szerk:

    All

    Annyi minden eszembe jutott a hozzászólásokat végigolvasva. Pl. a munkába menet, több éven át az 51-es villamossal a Gubacsi úti teszkó és Mordor között, a bedrogozódott polgártársaink semmibe (vagy éppen rám) meredő tekintete. Vagy amikor én is kaptam pofont a villamoson, nem csak az az idős asszony és a több utas. A bezárkózó villamosvezető. Vagy az, hogy nem csak rendőrt, hanem ellenőrt sem láttam ott a három és fél év alatt.

    Eszembe jutnak a meth-es mugshotok és az usák rendőrök napi feladatkörei. Előfordulhat, hogy valakinek kevés már a fű? A magyar rendőrség vajon állományában és kapacitásában felkészült már a sok vidám fickóra?

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Eastman

    őstag

    válasz Eastman #161 üzenetére

    #161 folytatása:

    Ide inkább nem jön ki a pizzás, de a taxi sem

    Tompos Ádám

    Legszívesebben gránátot dobna a Gubacsi út 21. hűlt helyére egy lakója. A bontásra azonban várni kell.

    Injekcióstű, szétfoszlott traktorgumi, kidobott bakancsok és borosüvegek hányódnak azon az üres Gubacsi úti telken, ahol egykor a szalámigyár állt. A gazzal benőtt, szeméttel teledobált területtől nem messze ott áll a 21-es háztömb, amit lakói csak „új dzsumbujként” emlegetnek. Egyrészt azért, mert az előző városvezetés idején öt-hat olyan család is itt kapott lakást, akik az eredeti dzsumbujból jöttek. Azokból az Illatos úti háztömbökből, amelyeket az 1930-as évek végen építettek, és a 2005-től 2014-ig tartó időszakban bontotta le őket a ferencvárosi önkormányzat. A kilencedik kerület sajtóosztálya meg is jegyzi: azért nem alakulhat ki ma az „új dzsumbuj”, mert „a mostani önkormányzati vezetés nem utal ki új lakásbérleményeket bontandó házakba”.

    A ház egyik régi lakója szerint azonban már a kilencvenes években is jöttek ide néhányan a hírhedt Illatos úti nyomortelepről. Igaz, ők nem várták meg, hogy a kerület kiutalja nekik a lakást: elfoglalták maguk, és jöttek mások is. Amikor az idős lakók többsége meghalt, üressé váltak az önkormányzati lakások, így a dzsumbujosok és a vidékről érkező nagycsaládosok feltörték a lakásokat, és hozták a többi rokonokat, ismerősöket.

    Rájuk emlékeztetnek a második emelet befalazott ablakai és a földszint lelakatolt ajtajai.

    Az 1994 óta dózerre váró Gubacsi út 21. viszont most is ugyanolyan átjáróháza a külvárosokban tengődő kábítószereseknek és bűnözőknek, mint a kis- és nagy dzsumbujok voltak. Hogy hogyan lehet minden további nélkül ki-be járkálni egy társasházba napjainkban, annak az oka egy névtelenséget kérő lakó szerint igen prózai.

    – Az önkormányzat megpróbálkozott a kapucsengővel és a zárral, de néhány kedves alkoholista vagy drogos nem tudta megjegyezni a kódot vagy megtalálni a kulcsot, így egyszerűen tönkretették. Úgyhogy azóta folyton nyitva a kapunk – meséli egy lakó.

    Így volt ez akkor is, amikor mi mentünk oda. A telepakolt kukák mellett szeméthegyek álltak, a postaládák sarka feltépve. A Ferencváros sajtóosztálya azt válaszolta nekünk erre, hogy van takarítás a házban, a „szerződésben meghatározott rendszerességgel”, ám munkájukat nehezítik „a nem ott lakó személyek”. Feltűntek viszont az összefirkált falakon futó, frissen festett sárga gázcsövek.

    – A menyem jelezte a tűzoltóságnak, hogy gázszag van. Kijöttek és azt mondták, ha egy nappal később jönnek, felrobbant volna a ház – mondja Erzsébet. Aztán fia, Gyula veszi át a szót. – Azt mondták, hogy rohadtak már a csövek…

    – Rohad itt minden – mondja Erzsébet, és sorolni kezdi, mi mindennel elégedetlenek. Hogy az omló vakolat megfékezésére csak csirkehálót feszítettek ki, a közös vécék pedig olyan állapotban vannak – eldobált fecskendőkről, boros üvegekről is beszél –, hogy inkább önerőből építettek egyet a 40 négyzetméteres lakásukba, ahol öten laknak. Zavarja a sok kóbor macska is, akik az udvarban felgyülemlett hulladékra jönnek.

    – Régen jobb volt. Kiskoromban itt játszottunk. Most nem merem kiengedni a gyereket, még belenyúl valami tűbe – mondja Gyula.

    Egy neve elhallgatását kérő szomszédja szerint az egykori, fedél nélkül maradt dzsumbujlakók járnak ki-be, épp ezért folyton kint van miattuk a rendőrség.

    – Mindig vitáznak, de engem ez nem érdekel, éjjel-nappal dolgozom, takarítónő vagyok – mondja a hölgy. Elmeséli azt is, hogy egyszer a lánya rosszulléte miatt taxit hívott – a mentő csak késve ért volna ki – de amikor a sofőr meghallotta, hogy az esti órákban kellene a Gubacsi útra jönnie, egyszerűen lemondta a fuvart.

    – Nem jön ki ide a pizzás sem – csatlakozik a beszélgetésbe Berta, aki sorolja a már hallott panaszokat az eldobált fecskendőtűkről, a hangoskodó hajléktalanokról, majd pókemberes sapkája alól megszólal a kisfia is.

    – Égett is a házunk teteje sokszor.

    A nők arra gyanakodnak: az üresen maradt padlástérben tüzet gyújthattak a „csövesek”.

    A ferencvárosi sajtóosztályt megkérdeztük minderről, és azt felelték, hogy tavaly a rendőrséggel közös bejárásokat, bérlemény-ellenőrzéseket kezdtek, ennek eredményeként „körözött személyek elfogása történt meg, csökkennek a szabálytalan és gyakran tűzveszélyes áramvételezések”. Az ellenőrzéseket idén is folytatják, ígérik, hogy „természetesen a Gubacsi út 21. épület is sorra fog kerülni”.

    A házban az egykori Cimbora Söröző helyén ma hajléktalanmelegedő működik. A váltás szimbolikus: akkor következett be, amikor az út másik oldalán álló sertésvágóhíd még üzemelt, és nem törött ablakú torzó volt, mint ma. Az Új Út Szociális Egyesület munkatársa azonban állítja: nem tőlük mennek a társasházba a rendbontók.

    – Vigyázunk is, hogy ez ne történjen meg – mondja lapunknak.

    Az első emeleten lakó Tibor szerint az a baj, hogy az önkormányzat szerint elvannak azok, akik itt élnek, de ez sok mindenkire nem igaz. Rá sem. Ezért a festőként dolgozó férfi inkább felháborodottan, mint büszkeséggel mutatja, hogy mi mindent javított meg a házban, önerőből. A legtöbbször a hátsó lépcsőház kettérepedt falára hívja fel a figyelmünket. Tibor minden megszólalónkkal egyetértve azt szeretné, ha lebontanák a házat, és cserelakást kapna.

    – Tudják, mit ér az a ház? Forintot se. Ha egyszer lebontják, még egy gránátot is dobnék a romok helyére – mondja legyintve.

    Többen attól tartanak, hogy ez a bontás nem a közeljövőben következik be. Ferencváros megvárja a nyarat, amikor kiderül, hogy Budapest rendezheti-e a 2024-es olimpiai játékokat. A kerület azonban a Magyar Nemzetnek leszögezte, ezek az épületek az olimpiai döntéstől függetlenül le lesznek bontva, ám a pályázati lehetőségeik beszűkültek. Ezért saját forrásból évente 1-2 épület bérlői kihelyezését és felújítását tudják elvégezni, a magánbefektetők pedig elsősorban a Belső- és Középső-Ferencváros területén lévő területeket részesítik előnyben. Megjegyzik, ha tényleg fővárosunk rendezhetné az olimpiát, az inkább felgyorsíthatná a Gubacsi út 21. szám alatti épületben élők sorsának rendezését, mint lassítaná, hiszen enélkül az ingatlan bontására „belátható időn belül nem kerülne sor”.

    Nincs megoldás, ha az utcasarkon veled szemben három bedrogozódott eszement áll. Nincs. Nekem elhihetitek. Minden addig használt kommunikációs problémamegoldásod felejtsd ott el!

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Új hozzászólás Aktív témák