Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nevemfel

    senior tag

    válasz #90088192 #77 üzenetére

    Nekem nincs különösebb problémám a pénzzel, nem érzem hiányát, bár régebben a családban voltak anyagi gondjaink.

    Viszont bármennyire nem vagyok empatikus szerinted, úgy hiszem, pontosan értem a hátterét annak, hogy aki több pénzt akar, nagyobb házat, nagyobb autót, őket mi mozgatja. Mi mozgatja azokat, akik egy ötletből céget csinálnak.

    Igen, ezek a dolgok vagyoni egyenlőtlenségekhez vezetnek, időnként kirívó mértékben, ami egy ponton túl destabilizálja a társadalmat. Ugyanakkor a vagyoni különbségek azok, amik sokakat motiválnak. Ahhoz, hogy legyen fejlődés, bizonyos szintű vagyoni különbség kialakulásának egyszerűen muszáj teret engedni. A vagyoni különbség magától kialakul, hiszen az emberek produktivitása közt óriási a különbség. Sztratoszféra választja el a produktivitását az olyanoknak, mint Steve Jobs vagy Elon Musk attól az embertől, aki a saját vizeletében fetreng az utcán. És ennek semmi köze a rendszerhez, a világ ilyen, az élet ilyen, az ember ilyen.

    Nálunk a szocializmus nem engedte a vagyoni különbségeket, meg lehet nézni, hova vezetett az egész. Röpke négy évtized alatt olyan hátrányba kerültünk Európa szerencsésebb feléhez képest, amit ma sem tudni, mikor tudjuk behozni. Nem csodálom, hogy Európa ezen felén az emberek nagyon szkeptikusok mindenféle egyenlősítő törekvéssel szemben.

    Forget your troubles, c'mon get happy

Új hozzászólás Aktív témák