Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cstomi15

    tag

    válasz szki #259 üzenetére

    Fent a padláson van egy kis doboz, abba megy a bejövő vonal, és amíg nem volt internetem, ment bele a telefonkábel is. Ezt a kis dobozt úgy kell elképzelni, hogy felül egy vízszintes sorban van két csavar, jobb oldaliba fogatod bele a bejövő 2 eres rézkábel egyik erét mellette levőbe a másik erét. Pár centivel lejjebb is van két csavar, mielőtt volt internetem, ide jött a 2 eres telefonkábel. Szintén jobb oldaliba az egyik ér, a másikba a másik ér. A jobb oldali rész is össze van kötve egymással, és a baloldali is. A telefonkábel a padlásról lejön a szobába, ahol egy RJ11 telefoncsatlakozó aljzatban végződik. Magát a készüléket ugye ebbe az aljzatba dugod. Miután bekötötték a netet, a telefonkábelt kiszedték a kis dobozból, és a helyére kötötték ezt a 4 eres kábelt, annak is a zöld és a piros vezetékét. A fekete és sárga vezetékét pedig összekötötték a telefonkábellel. A 4 eres kábel másik vége jön le a szűrőhöz, a zöld-piros kábel megy a Line feliratú aljzatba, a sárga-fekete a Phone feliratú aljzatba.

    Nem tudom, hogy mennyire érthető, a lényeg az, hogy csak egy telefonkészülék van a házban. :D

    (A fekete négyzetekkel a csatlakozókat próbáltam imitálni. :) )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák