Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Arpee78

    senior tag

    Másik topikban nem kaptam választ, bátorkodom itt is feltenni.

    Off: A hibrid merevlemezek táján várható valami megmozdulás? Sokan úgyis SSD+HDD kiépítésű gépet vesznek, szóval lenne piaca amennyiben hozza a két technológia előnyeit. Az intel féle smart response technology esetleg dobhat valamit a hibridek terjedéséhez?
    Bizonyára praktikusabb és olcsóbb lehetne egy hibrid az intel technikájával mint külön HDD, SSD meghajtó.
    Tudom van a Seagate momentus, de az irreálisan drága a kicsike flash "gyorsító" ellenére. Biztos drágítja valami elektronika ami dönt az adatok elhelyezéséről(SSD vagy HDD).
    Az a smart response izé tudná az ilyen hibrid meghajtókat is kezelni vagy csak a különállókat?

  • Arpee78

    senior tag

    válasz atti_2010 #26 üzenetére

    Hallottam a Z68-as lapokról és Seagate Momentus hibrid merevlemezről is. Csak az nem világos miért nincs a piacon olyan hibrid HDD ami megfizethető(ára=HDD ár + SSD ár) és 4gb-nál nagyobb SSD rész van benn.

    Így két külön terméket kell venni, pedig egyszerűbb(olcsóbb?) (lehetne?) hibridmeghajtóként. Az intel smart response feltételezem nem tud egy hibrid meghajtón belül ténykedni, az olyanoknak van saját belső vezérlőjük.

    Kitalált hír:
    A Seagate bejelentette a Momentus2 hibrid merevlemezeit. Az új hardver ötvözi az SSD és a hagyományos HDD előnyeit. Tartalmaz két darab 7200-as fordulatszámon pörgő, egyenként 1TB kapacitású korongot, a nagy-kapacitású mágneses tárat kiegészíti 60GB SSD és egy integrált áramkör, amely az intel smart response technológiájához hasonlóan működik. Ára 35.000 Ft.

Új hozzászólás Aktív témák