Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • economist

    tag

    Dell Inspiron n5110-et néztem, azt lehúzták a leírások és a fórumok, hogy nagyon melegszik és szar a billentyűzete, ezért elvetettem.

    Elkezdtem ezt nézegetni, erre ma olvasom itt, hogy tükrös fedlapot kapott és szigetes billentyűzetet... :(( Jobban el sem lehetett volna b*ni. Ráadásul ehhez is meg kell venni a Windowst. :F Miért nem döntheti el a vásárló maga, milyen op.rendszert fizet meg? Félreértés ne essék, nem lopni akarok, van itthon két gép és 3 Windows, de ezzel a home-val mit kezdjek, ha munkára használom a gépet? Inkább garanciát adnának rá, de az Acer-éknél mindig is feláras extra volt - bár a szervizüknek amúgy sincs jó híre. Elkeserítő, hogy ennyire nincs értelmes gép a középkategóriában?

    [ Szerkesztve ]

  • economist

    tag

    válasz stifi #15 üzenetére

    Pompás, +20 ezret fizetek egy Windowsért a gép árába beépítve, amit aztán úgyis csak illegálisan használhatom arra, amire használnám. Ha tudnak százféle konfigurációt csinálni, akkor miért nem tudnak egy százegyediket is Windows nélkül, aztán a kereslet eldönti mit akar megvenni!? Lehúzás!
    A legalább két év garancia viszont ilyen összegeknél alap kellene hogy legyen, ha valamennyire is adna magára a gyártó, ott viszont tudnak spórolni! Ez is lehúzás!
    És ne cigányozz le! :N

  • economist

    tag

    válasz stifi #17 üzenetére

    Nem kötekedésképpen, de más gyártóknál akárhányat találtam +20e Ft a Windows OEM-ben, ha külön veszed az OEM picivel drágább.Nem tudom a 10-et honnan szedted. de én legtöbbször +20-at találtam. Egy példa, a HP Probook 4330s esetében ugyanrra a konfigurációra:

    Windows nélkül (Linux): 159.990,-
    Windows 7 home premium:179.990,-
    Windows 7 Professional: 199.990,-

    A mennyiségnél úgy látom, db-ra adják, bár lehet, te raklappal szoktál venni, így raklapszám állnak otthon a Windowsok, én db-ban gondolkozom. :)

    Itt tudod ellenőrizni a példát:
    http://notebookstore.hu/hu/termekek/reszletek/9977_hp_probook_4330s_notebook_uj_xx945ea/
    http://notebookstore.hu/hu/termekek/reszletek/10133_hp_probook_4330s_notebook_uj_xx943ea/
    http://notebookstore.hu/hu/termekek/reszletek/10134_hp_probook_4330s_notebook_uj_xx947ea/

    [ Szerkesztve ]

  • economist

    tag

    válasz Kolondrum #18 üzenetére

    Jelenleg van legálisban Windows XP Professional; Windows 7 Professional licencszem. Emelett a HP noteszemhez adtak Win XP home OEM, az asztali gépemhez Win XP Professional OEM verziót, de ez utóbbi kettő nem számít, mert gép (alaplap) csere esetén nem újraaktiválható.A fenti két licencemet pont azért vettem anno, hogy legálisan, mondom LEGÁLISAN használjam a munkám során, mert lopni bűn!!!
    Összességében úgy vélem, elég pénzzel támogattam a Microsoftot, egy időre nem vennék meg több Windowst, köszönöm, még ha jó áron van, akkor sem! Kérdésem eredetileg arra vonatkozott, ha más gyártó meg tudja csinálni, és az Acer is meg tudta korábban csinálni, hogy Windows nélkül is dobott ki verziót, akkor ennél a gépnél ez miért nem megy (függetlenül a raklapok méretétől és számától, a szemem színétől és az időjárástól)!?

  • economist

    tag

    válasz Peak #21 üzenetére

    Aranyosan kedveskednek nekünk, és ez tutira nincs ám beépítve az árba, egy Forinttal sem lett drágább, és még masnit is adnak hozzá!
    És én vagyok a hülye, :W egy a millióból, akinek ez nem jó és ezért nem is szívesen fizet egy Windows Home-ért. Emberek millió pedig sosem dolgoznak a gépükön, nem azzal "neveznek be" projektmunkákba, nem licencelnek rá más szoftvereket, ami miatt már nem legális a Home verzió, ja és egyetlen embernek sincs otthon használható Windows licence.
    Az Acer más szériáit meg senki nem fogja ezentúl megvenni azért, mert adtak ki belőle néhány előtelepített Windows nélküli verziót is, más gyártók pedig már egyenesen be is csődöltek ebből kifolyólag!
    Az Acer meg tuti nem magának akar kedvezni egy Microsofttal kötött, alapvetően versenyjogokat sértő megállapodással, csakis nekünk, userek millióinak!
    Elnézést kérek azért, hogy feldobtam egy szimpla kérdést, csupán azt hittem, ez egy szakmai fórum, racionálisan gondolkozó felhasználókkal, így fordulhatott elő, hogy gondolkodtam és kérdeztem.
    Bocsánat mindenkitől azért, hogy troll voltam, többé nem gondolkozok, és nem kérdezek! És köszönöm szépen az Acernek, hogy még egy szuper Windows 7-tel kedveskedett nekem, beállok a sorba és már megyek is megvenni! :R

    Üdv: Eco

  • economist

    tag

    Jó-, jó. tudom, más gyártókkal szemben az Acer mostantól ingyen adja a windowst, kár is volt megkérdezni, örülök inkább a lehetőségnek. (Amúgy is költői kérdés volt, hogy mostantól miért csak Win7 hp-val adnak ők gépet)
    Tehát semmi gond, már elnézést kértem egyszer a trollkodásért, örülök az ingyen Windowsnak, a lakk felületnek és a tökéletes szigetes billentyűzetnek, és becsszó sorban fogom venni ezeket a nagyszerű gépeket, csak zárjuk már le ezt a témát végre!
    Köszönöm!

  • economist

    tag

    válasz stifi #24 üzenetére

    "magyarul: nem lenne húszezerrel olcsóbb a Linuxos Acer gép, ha lenne, hidd el!"

    Csak szeretném jelezni, hogy megjelent az Acer webshopban a gép linux-os verziója. Összehasonlítva a Windowsos verziókkal, picit több, mint 20e Ft a különbség. :DD Megérte itt oldalakon át bizonygatnod, hogy szinte ingyen van a Win7, eleve jól saccoltam be az árát. Ettől függetlenül mindenben neked van igazad, csak hagyjuk már az egészet! Béke! :)

    http://www.laptop-notebook-netbook.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-aspire-5755g-2434g75mn-kek/1720/
    http://www.laptop-notebook-netbook.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-aspire-5755g-2434g75mn-kek/1719/

    Üdv: Eco

    [ Szerkesztve ]

  • economist

    tag

    válasz Peak #28 üzenetére

    Azt írta, hogy azért nincs nem win7-es kiadás, mert nincs rá igény, és nem lehet 20k-t megspórolni a linuxos verzióval, mert kb. a felébe kerül. Most megjelent a linuxos verzió, 21e ft-tal olcsóbban, tehát van különbség árban, és van rá igény.

  • economist

    tag

    válasz stifi #29 üzenetére

    A HDD-t nem is néztem, ez tompít azért. Nem tudod véletlenül, hogy ezek 5400 vagy 7200 rpm-esek?
    A magas Euro árfolyam a később megjelent linuxos konfig árát dobja meg, a már raktáron lévő wines verziót nem emelték emiatt - ez viszont a különbség mellett szól.

    Örülök a sok új alternatívának, de kicsit tanácstalan vagyok amúgy. Néztem ezt a gépet, de a túlzott melegedés és az olcsó anyagok elriasztanak kicsit. Emiatt néztem TimelineX-t, de annak meg az ára már elég húzós. És találtam a webshopban egy tetszetős Travelmate-t is elég olcsón, de ott meg nincs videokártya, usb3 és hdmi csatlakozók, utóbbi elég fájó, mert sokat használok monitort, kivetítőt. Árba bele kell számítani nálam a +3 év garanciát (+25e), mert nincs pénzem egy év múlva újra gépet venni. Nem sürgős a dolog, gondolkodok, nézegetek, fórumozok.

Új hozzászólás Aktív témák