Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    *** BRAVÓ!!! *** :R

    EKKORA hatalmas gratula a teszthez! Gondolom, és egyben remélem, hozzám hasonlóan más Acer tulajdonosok szívét is megdobogtatta, hogy kedvenc márkájukról elismerően írnak. Régóta vártam egy ilyenre, de láttam, más is említette már, hogy a sok Dell, ASUS, stb. után igazi hiánypótló teszt!

    Szerény személyem is tősgyökeres Acer tulajdonos. Már az első (TM 2413NLM) gépemben sem csalódtam, habár az meghibásodott. A kijelző nem érintkezett rendesen kinyitáskor.
    Garanciális cserében kaptam egy TM 2493WLMi-t, amivel még az előzőnél is sokkal jobban meg voltam elégedve! Yonah CeleronM 420 volt benne, mégis 3,5 óra üzemidőt ment vele (és a 6 cellás akkuval). Ezt a gépet kb. egy évig használtam. Naponta legalább 2x utazott kerékpár kormányon, vasúti töltésen kerekezve (rázkódás), rendszeresen használtam vonaton. Az áldott pálya- és kocsiállapotok szinén jelentős vibrációval járnak, ugyebár ezt bekapcsoltan kellett szegénynek tűrnie. Aki utazik a pisos csíkos elővárosi kocsikban, az tudja. Igaz, csak táskában, viszont nem bélelt notebook táskában, hanem mezei műszálas aktatáska-szerűségben, de esett is le, nem egyszer. Bírta. Még a régi, ezüstszürke dizájn volt, de nekem az jobban tetszett. A tapipad gombfestése viszont kopott. Erre reagálva írtam le mindezt: "Határozottan nem értünk egyet azokkal a véleményekkel, melyek azt sugallják, hogy egy százezer forintos noteszgép semmire sem használható gagyi – azt ugyan nem tudjuk megjósolni, hogy az Aspire 5315 mennyire jól bírja a hosszú távú gyűrődést..." Tehát ha az anyagok és az összeszerelés minősége legalább stagnált, vagy inkább csak nőtt - amire azért a t. cikkíró benyomása alapján jó esély van - akkor jogosan várhatjuk el, hogy ezek is jól terhelhetők lesznek.

    Most egy sub gépet (TM 3012WTMi) használok, még régi design ez is. Szintén elégedett vagyok vele. Bővebben: link

    "WXGA (1280x800 pixeles) natív felbontásban dolgozik, ami ebben a kategóriában szerintünk már rezegteti a lécet, mi legalábbis a multimédiás erőgép imázshoz mindenképpen egy nagyobb felbontású, részletesebb képet adó kijelzőt társítanánk..."

    Én személy szerint még elegendőnek tartom. Esetleg egy felbontás-kategóriával lehetne részletesebb. A fentebb említett subnotim 12,1" @ 1280*800. Bizony tűéles a kép, az apró pixeleknek köszönhetően, de utazáskor ugyanolyan zavaró is az apróságuk. Összevetve ezt azzal, hogy egy notebooknak nem csupán a kis méretben nagy teljesítmény, valamint a hordozhatóság, hanem az úton, utazáskor, bárhol való használat is az erénye. Ezeket figyelembe véve szerintem elegendő a csúcskategóriás gépnél is az 1280*800, habár mint írtam, nem vitatom, hogy esetleg egy kategóriával lehetne feljebb. Én 15" méretben 1440*1050 felbontást láttam. Gyönyörűnek gyönyörű, de aprócska natív felbontásban. Továbbá én kissé idegenkedek a wide-tól. A 4:3 (esetleg 5:4) képarány számomra szimpatikusabb...

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Alchemist #5 üzenetére

    Valóban, ebből a szemszögből vizsgálva ott a pont, azonban például a BME R3 folyosón, vagy az E1-en végigsétálva odavonzza a tekintetet az új Aspire dizájn. És akkor még nem is hófehér, mint a Mac, vagy valamelyik Asus.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák