Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovy79

    őstag

    válasz mefistofeles #13 üzenetére

    Itt Németországban baromi sok helyen lehet kapni kazetta-digitalizálót! Veszik is rendesen, látom, hogy fogy a polcokról!
    Feltehetném a kérdést: ki veszi vazze?
    Feltehetően azok, akiknek sok kazettájuk van és -ha hiszed, ha nem- még néha hallgatnák is őket...
    Sőt, képzeld van aki még üzemben tart szalagos magnót/orsós magnetofont! Akkor azok is hülyék?
    Azért, mert te nem használsz pl, epilálót, ne nézz hülyének mást, aki igen! :W

    mod: a hozzászólásommal nem a cikkben lévő cuccot, annak minőségét védem.

    [ Szerkesztve ]

    ''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

  • kovy79

    őstag

    válasz mefistofeles #42 üzenetére

    Reprezentatív felmérésed bizonyítja, hogy neked igazad van, másnak nincs...
    A digitalizáló vásárlás talán azt is bizonyíthatja, hogy sok kazetta van még, aminek a tartalmát meg akarják menteni az emberek (példa az előző kommentek között is akad). Ebből a sok emberből akad pár, aki esetleg hallgatná is. Sőt, vannak emberek, akiknél a kazetta a mai napig mindennapi használatban van (példa szintén akad visszább). Közvetve őket hülyézed le a kijelentéseiddel, illetve képtelen vagy elfogadni, hogy vannak eltérő vélemények a tied mellett (falbaverős sorminta...).
    Már ne is haragudj, de ez az 5000.- Forintos lejátszós általánosító hozzászólás is mutatja, mennyire vagy otthon a témában.
    gy.k. idézem magam: "a hozzászólásommal nem a cikkben lévő cuccot, annak minőségét védem."
    Tehát nem igazán érdekel a cikkben szereplő cucc, a nekem nem tetsző kijelentésre reflektáltam.

    mod: tényleg nem tudom elképzelni, mi viszi rá az embert egy neki nem szükséges termék "lehúzásában"? Érzi a bugit az ujjaiban, hogy akkor most hozzá kell szólni?
    A korábbi példámnál maradva: most akkor én is menjek minden kozmetikai cikkhez büfizni, hogy hülyeség az epilátor és 40.- Forintot sem adnék érte? Persze a fejemet is verhetném a falba...

    [ Szerkesztve ]

    ''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

  • kovy79

    őstag

    válasz mefistofeles #51 üzenetére

    Mégegyszer: ezt a "menekülnek" kifejezést honnan veszed? Felmérést készítettél? Szerinted mindenki kihajigál mindent, amit nem használ naponta?
    Anyumnál, nagyszüleimnél (az ők szomszédaiknál) van használatban magnó, de akár itt is: [link] [link]. Nem kell a mindennapi használattal jönni, mert pl én is talán havi egyszer hallgatok zenét.
    Igen, nem hülyéztél le senkit, csak falbaverős sormintával kifejezted azon véleményedet, miszerint nem érted, másnak hogy lehet szüksége egy olyan termékre, amire neked nem...
    Ha más is ezt tenné minden szükségtelen termékkel, nem lenne élet a bolygón, mindenki állandóan a gép előtt ülne és írná a listáját...
    Igen, szerintem egy pl Nakamichi (de hogy ne vágd a fejemhez, hogy milyen drága, sok Aiwa, Teac, Pio is) egy normális forrással jobban szól , mint sok mp3 lejátszó!
    Ehhez fül kell, nem elég az éppen aktuális mm prospektus budin való olvasgatása...

    [ Szerkesztve ]

    ''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

  • Rodi 4.80

    senior tag

    válasz mefistofeles #51 üzenetére

    "...a hangordozó mai világban még kevésbé érzékenyeknek is vállalhatatlan minősége..."
    Szerintem hallgass meg egy jó minőségű szalagra felvett zenét (TDK MA vagy SA 60) aztán meg egy CD-t, rájössz, hogy a minőség az nem az élettelen, digitális csattogás hanem a dinamikus, kissé zajos (életszerű) hang. A digitalizálás/tömörítés során sajnos pont azok a frekvenciák vesznek el, amik az emberi fülnek hiányozni fognak. (már ha tanult zenét az a fül)

Új hozzászólás Aktív témák