Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ALBY

    senior tag

    válasz vhw #2 üzenetére

    Winchester kaliberű tárhely mellé kapsz vele egy kis "gyors cache-t", ami a gyakran használt holmikat elöl tartja a gyors SSD-ben, mindezt úgy hogy nem is látod, nem kell se másolgatni se gondolkodni.

    Notebookba több barátnak vettem már, ott ugye csak egy wincsi hely volt,
    egy SSD kevés, egy wincsi meg dög lassú, viszont az SSHD-val minimális kompromisszummal és felárral,
    nagyon gyors válaszidejű lett a rendszerük és tárhely is volt.
    (ki merem jelenteni hogy aki 2015-ben SSHD-val vagy opcionálisan SSD-vel kéne árlni minden notebookot, mert a sima wincsi használattal tökönrúgják a rendszert, utólag a cserebere meg drága és macerás is)

    Én is használok SSHD- nagyon tetszik is,
    60Gb-s SSD-m van a rendszernek, az nyilván mindig fürge,
    de a sok játék alá nem lehet venni SSD-t, így D: meghejtóként a programoknak játékok nak vettem SSHD-t amiből profitálnak is. A gyakran használt játékok, illetve a pálya újratöltések érezhetően gyorsultak.
    További wincsik a media tartalomnak meg lehetnek lomhák és csendesek mert kit érdekel.
    Így viszont a cache-elés is értelmesebb picit, mert avi-ket sosem cache-elhet, és windows vackai, böngésző stb sem kerülnek ki sosem a gyors SSD alapú tárból.
    ;) e örő, e bódottá !

    (Off: Intel SRT- techinkája is kb ezt csinálná, csak két hardware-el megvalósítva és persze minimális konfigurálás után. Pl összefésülve 64GB SSD cache + Terrás wincsi a játékokkal)

    A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

Új hozzászólás Aktív témák