Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Hi!King #251 üzenetére

    Laktam, illetve lakok (város). Motorhangot hallok.
    Illetve elektromos autókon gyakori a kis ellenállású gumi, ami halkabb.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Hi!King #251 üzenetére

    Az imént egy jó félórát szobroztam a kapunk előtt, és direkt figyeltem az autók hangját -- háttal állva. A villanyosakét alig pár méterről hallottam meg, a hagyományosakat viszont minimum az ötven méterre levő saroktól.

    Egyébként kísérletek / számítások tömkelege vetíti előre, hogy a motorzaj csökkentésével radikálisan mérsékelhető a városok zajterhelése, ami az ott lakóknak nagyon nem mindegy.

    A félmegoldásokról: kifejezetten az égnek áll a hátamon a szőr akkor, amikor azt hallom, hogy valami azért nem jó, mert csak félmegoldás. Jobb, teljes megoldás ugyan nincs, de a féllel nem foglalkozunk.

    Még jó régen volt szerencsém részt venni egy falu rendezési tervének a vitáján, ahol előkerült egy komfortnövelő megoldás javaslata. A tervező azzal hárította a felvetést, hogy gondolt ő arra, de különböző okok miatt csak a falu egyik oldalán lenne alkalmazható. Erre mindenki, köztük a másik oldalon lakók is lelkesen helyeseltek, hogy nosza, akkor tessék alkalmazni. A tervező viszont hajthatatlan volt, hogy mérnökileg kerülendő az ilyen félmegoldás, és ő ilyenhez nem adhatja a nevét.

    Autómentes város: arról azért ne feledkezzünk meg, hogy a városban lakók is használnának saját járművet! Nyilván nem mindenki, és azok, akiknek az életvitele nem követeli meg, általában nagyon lazán mondanak le róla a többiek kárára, de azt azért vegyük tudomásul, hogy az autóra az emberek, családok nagy részének egyszerűen szüksége van.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák