Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz solfilo #11 üzenetére

    Én 4650 tesztet néztem, ott nem volt egyértelmű az előrelépés.
    Pedig elvileg nem a gpu volt eddig sem a szűk keresztmetszet. Picassonál sem nagyon volt különbség a 8 és 11 CU között. Most pedig a kevesebb CU mellett jóval nagyobbak az órajelek is.

    A lényeg pedig a ram sávszélesség, és ott még nagyobb az előrelépés. Már ha LPDDR4X-et tesznek mellé.
    DDR4-2666 vs 4233. 40GB/s vs 66GB/s.

    @weoir
    Aki nem tud várni.
    Hiába jönnek az újak, alig kaphatóak. :(

  • sb

    veterán

    válasz GlacialSpike #27 üzenetére

    Nálam két noti van most.
    i5-6440HQ (35W cTDP-vel, nem 45W) és i5-8250U (15W).

    Egyik sem nyócmagos 5GHz-s üveghangra konfigolt cucc, hanem bőven kényelmes 3GHz körüli órajeles példány, mégis throttlingolnak. (ill. jön a TDP visszavétel, ahogy írtad) 90 fok simán megvan szinte azonnal.

    Mindkettőn -0.1V van belőve, így 10 fokkal hűvösebbek. Fogyasztást tekintve a HQ 32-33W helyett 26W ami elég jelentős eltérés.
    Szóval van itt gond bőven és elég jó jön az undervolt.

    Latitude 5000-esek, tehát még csak gagyinak se lehet mondani.

  • sb

    veterán

    válasz Tikakukac #36 üzenetére

    A vicc az, hogy ésszerűen már nem most ment a kukába az Intel.
    Még most is néha - de főleg a Zen1, Zen+ alatt - az Intelakirály szöveg ment, mert 5.2-őn még van 2% előnyük.

    De reálisan Skylake-től felfelé már 4.2-től, egészen napjainkig 5-5.2GHz-ig ez már az üveghangon menő és/vagy delides, ahhoz közeli tuningot jelentette mindig is.

    A "kényelmes" tuning meg valahol 4GHz környékén lehetett, +-2-300MHz szériától függően.
    Az meg már a miaf*sznak témakör. 3.5 körüli órajelekről kb. semmit nem nyer vele az ember.
    Aki így - mezei haladóként - viszonyult egy procihoz, annak már a Zen1 is megváltás volt.

    Nálam pl. egy 3.3GHz-es i5-6500-at váltott az R5 2600. Itt pl. single teljesítményt sem vesztettem (3.6-> 3.9), multiban meg 2.5x jobb volt. Azonos árban. :B

    De akkor se estem volna le a székről, ha 4GHz-es példányt cserélek +50% magra+HT-re. Na bumm, elveszik 10% itt-ott. Cserébe jön 12 szálon jóval több extra.
    4.7-ről visszaváltva biztos lett volna ami észrevehetőbben lassul (720p timedemok :D) de az akkor is egy úri (réteg)huncutság volt inkább. A már akkor is látható hátulütőivel, küzdelmeivel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák