Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz Abu85 #13 üzenetére

    Számtalan példa van rá, és pontosan tudjuk mindketten, hogy meglehetősen ritka az, hogy egy adott szegmensre tervezett architektúra, jól szerepel egy gyökeresen eltérő szegmensben.
    Nekem a kérdés az, hogy a (számomra) legérdekesebb szegmens (dVGA) vonatkozásában, mire lesz képes a Maxwell. Mobil szegmensből felfelé építkezni teljesítmény/fogyasztás szempontjából jó ötletnek tűnik (ugyanakkor az eddigi vonulattal ellentétes), abszolút teljesítmény vonatkozásában már nem biztos - meglátjuk.
    Végülis az Intelnek anno bejött, bár náluk nem az utlramobil szegmensből lett felgyúrva egy asztali architektúra, hanem két, egymás mellett elhelyezkedő szegmensből sikerült az "átjárás"...

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Abu85 #18 üzenetére

    Szerintem még messze van az az idő, hogy ezek a szegmentálódások komolyan számítsanak, legalábbis multimédiás felhasználás esetén.
    Száz éve van PhysX/CUDA, mégsem gondolnám, hogy túl sokan lennének, akik miattuk preferálnák az nV-t. A Mantle (az eddigi eredmények alapján) lehet érv az AMD mellett, ugyanakkor 8-10 játék még igencsak kevés az üdvösséghez (emellett te is írtad valahol, hogy megvan a veszélye is a Mantle-nak - szerintem is, méghozzá több buktató is lehet, nem csak az amit kifejtettél). A PixelSync-re meg nem igazán mozdult rá senki (ezt is te írtad), ergo vastagon kevés lehet ahhoz, hogy bárki emiatt válasszon hardvert.
    Még azt sem lehet tudni, hogyan fogadja a piac az OpenGL felélesztésére tett nV-s kísérletet, hogy mit fog lépni az MS a Mantle-ra hosszabb távon, mi lesz a sorsa a SteamOS-nek stb. Nem merném azt jósolni, hogy az eddig privilegizált szempontok (20%-os, vagy akár annál jóval kevesebb tempókülönbség), a közeljövőben másodlagosak lesznek...
    Meglátjuk.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Prof

    addikt

    válasz Abu85 #18 üzenetére

    Ha ez igy lesz az AMD kaszal, mert mindenki konzolt fog venni akinek nem eleg az flash-es/androidos jatek. ;)

Új hozzászólás Aktív témák