Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz ilyen_85 #6 üzenetére

    Azt egy szóval se mondtam, hogy nem gáz a WXGA 12" fölött (új Series 9 Samsungon láttam PLS panelt 13,3" mellett 1600x900-on, szerintem az rendben van). Azt viszont ne felejtsük el, hog a nézési távolságtól is függ, milyen felbontást talál jónak az átlagos szemekkel megáldott ember. Míg telefonon kell a 300, tableten a 250 ppi, notiba fölöslegesnek tartok 200-nál többet, mert tipikusan messzebbről nézzük, mint az előző kettőt. Ugyanígy a lényegesen az említett felbontások fölé menő értékeket leginkább csak marketing eszköznek foghatjuk fel, hiszen még annak a ~15 %-nak se lehet havaró a 250/300 ppi köruli érték tableten/telefonon, akik az átlagnál jobb visus-szal rendelkeznek. Éppen ezért írtam valamelyik topikban, ahol az 5" Full HD és 7" 2560x1600-as kijelzőkről adtak hírt, hogy az a sólymoknak lesz jó világ, a felhasználók nagyon nagy többségének csak marketing fogás, vagy szebb kifejezéssel parasztvakítás...
    Magyarul addig nagyon jó a felbontás növelése, amíg (zavaróan) jól látjuk a pixeleket, de afölött csak egy újabb szám, amit rá lehet írni a specifikációs listára. :K

    A legjobb aláírás a héten

  • Godefroy

    senior tag

    válasz ilyen_85 #6 üzenetére

    A HD ready és a Full HD között 2x a különbség képpontban.
    Megnéztem a két játékot amit említettél abban mihez kell a nagy számítási sebesség? Ahogy láttam, zárt térben játszodik mindketto kis látótávolsággal. Azért ezek nem COD vagy Battlefield szintu fps-ek :)

    Viszont ha szerinted a megfelelo VGA nem kérdés szerintem állj be valamelyik hardvergyártó céghez világosítsd fel oket lehet rosszul tudnak valamit, a lehetoség adva van.

    Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

Új hozzászólás Aktív témák