Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Komplikato

    veterán

    "Lélegzetelállító látvány, szinte hihetetlen, ahogy a kis sodort levelekből kibontakoznak a nagy, eredeti méretű tealevelek."

    Na ilyenkor jó egy minőségi kézzel válogatott (pl. japán sencha) te, amiben nincs mindenféle hulladék dara.
    Vagy ott van a direkt vendégvárós tealabda / teavirág, ami művészi szinten kombinált kis virág alakú szoborrá változik és általában teából és különböző virágszirmokból (alma, cseresznye, stb.) készül, igen látványos.

    Én a tea valódi ízével egy japán dobozos "ice tea" megivásakor találkoztam először, ez egy igen erősre készített zöld tea volt ízesítés és cukor nélkül. Azóta is így kedvelem. Sajnos a kedvenc sencha teámat az Usagi bolt bezárása óta nem tudom beszerezni, de teaboltokban akad pár jobb japán tea. Ha jól rémlik azt 82 fokon kell elkészíteni. Mondjuk a tea csomagolására írt elkészítést tényleg nem szabad mindig készpénznek venni, volt a kezembe olyan Mate, amire "forrásban lévő vizet" írtak, miközben ugye 60 ok felett kinyírja az íz és hatóanyagokat a teában. Ja és ha valaki rendszeresen teázik érdemes utánanézni eredeti forrásból beszerzett teák a hazai 80 grammos csomagolásnál sokkal nagyobb verzióban (1-2KG Mate, 0.5-1Kg orosz fekete tea) nagyságrendekkel olcsóbbra tud kijönni.

    Kedvet kaptam a Matcha kipróbálásához. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Új hozzászólás Aktív témák