Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomcat

    őstag

    válasz sh4d0w #35 üzenetére

    Az esetleg eszedbe sem jut hogy valakinek az a megoldás egyszerűen nem ergonomikus? Miért nem integrálják a kijelzőbe vagy mint a Huawei készülékeknél a kijelző alá elkülönítve?

    Nokia N8-808-ról váltás óta kizárólagos SONY párti vagyok. Teljes a Z, XZ sorozatom XZP-ig bezárólag. Megéltem már nagyon sok mindent a SONY mellett, kardoskodtam értük, kiálltam mellettük de az új termékeiket a felsorolt hiányosságaik miatt egyszerűen nem tudom hová tenni.

    Tomcat

  • #96302336

    törölt tag

    válasz sh4d0w #35 üzenetére

    Megértjük. De attól még jogos a háborgás a köcsögláda Apple szemét húzása miatt. Mert ha még alkalmazta volna, de nem, csak szabadalmi trollkodás, esze ágában sincs használni, csakis azért történt, hogy más se használhassa. Ez a dögöljön meg a szomszéd lova elv.

  • Tomcat

    őstag

    válasz sh4d0w #48 üzenetére

    Látom nem igazán vagy képben a témában. Az Apple levédte a bekapcsoló gombba beépített ujjlenyomat érzékelő szabadalmát ami alapján nem lehet forgalomba hozni ilyen technológiával ellátott készüléket. Ez a szabadalom tavaly nyáron lépett hatályba, vagyis tavaly nyár óta ilyen készülék nem hozható forgalomba. A Z5, Z5P, XZ, XZP még ennek a hatályba lépése előtt került a piacra mint új termék, elviekben korlátozások nélkül, a gyakorlatban a SONY-nak az XZP-nél már ki kellett szoftveresen kapcsolnia az ujjlenyomat olvasót az USA import készülékeken. (Tele is voltak a fórumok hogyan lehet az USA ROM-ot EU stock ROM-ra cserélni XZP esetén hogy működésre lehessen bírni a beépített, de szoftveresen inaktív ujjlenyomat olvasót.) Emiatt került át az összes azóta piacra dobott SONY készüléken a hátlapra az ujjlenyomat olvasó mint szükségmegoldás addig amíg a feladatra valami jobb alternatívát nem találnak.

    Nem értem hogy miért nem lehet a képernyő alá az alsó kávára, vagy eleve a képernyőbe épített megoldást alkalmazniuk, esetleg egy olyan oldalsó ujjlenyomat olvasó mint a jelenlegi (XZP) ami mellett külön van egy ki/bekapcsoló gomb is elhelyezve.

    Azon túl hogy én nem vagyok sem telefongyártó, sem pedig tanácsadó, nem licencelek Apple szabadalmat, és nincs közöm a SONY mobil termékek fejlesztéséhez csupán annyit próbáltam érzékeltetni hogy nekem a hátlapra rakott olvasó továbbra is ergonómiátlan, ezért nem fogok olyan SONY mobilt vásárolni amin ez a megoldás szerepel.

    Tomcat

Új hozzászólás Aktív témák