Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    válasz #72042496 #49 üzenetére

    Mérések alapján a 32GK850G-nak "csak" 2600:1-hez kontrasztja van, hiába VA :) Az én Samsung TV-mnek 1:5600 a kontrasztja és full sötétben csak minimálisan vehető észre, hogy nem teljesen fekete mondjuk a felső és alsó fekete csík - ha nem figyelek rá, csak a filmre, akkor észre se veszem, hogy hol van vége a TV-nek, de én sosem nézek full sötétben semmit sem, kis lámpafény minimum, mert a túl nagy kontrasztot sem szeretem.

    [ Szerkesztve ]

  • Ijk

    nagyúr

    válasz #72042496 #49 üzenetére

    Biztos nulla, amikor nincs a képen tartalom csak feketeség. Kb 1:1000-es kontraszt felett már alig érzékelsz különbséget normál tartalomnál sötét szobában (világos szobában fekete képnél sem), 1:1000 feletti kontraszt tipikusan a feketeszint miatt kell teljesen sötét szobában, ami elsősorban filmeknél szükséges mivel jellemzően sötétebbek mint a játékok. Egy moziban az on-off kontraszt kb 1:2000-1:3000 ami már megfelelő feketeszint sötéthez, VA ennek a duplája, plazma kb. 4-6-szorosa. Szerintem 1:6000 a határ a jó és kiváló szint között, plazmák 1:16.000-20.000-es kontrasztja már ezt is kicsit felülmúlja, ezután jönnek a top kategóriás D-ILA projektorok, majd az OLED.
    Nyilván mindenkinek más a feketeszint igénye, csak ugye rengeteg más képi jellemző is létezik. VA sajnos messze elmarad az OLED és IPS betekintési szögeitől, viszont relatíve olcsó és igénytelen. IPS elfekszik a sötétben mozizásnál (glow, alacsony kontraszt), viszont igánytelen, legmagasabb a fényereje, kiváló a betekintési szöge, minimális környezeti fénynél is remek képet ad.
    Én mindenesnek VA-t vennék, amúgy meg monitornak IPS, filmre-játékra OLED külön. Vagy lehet vágyakozni örökké az olcsó, beégésmentes OLED után.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák