Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz sebgutkopf #23 üzenetére

    "Egyszerűen nem éri meg pénzt ölnöm egy upgrade-be, mert már a 6000-es is elég jó és ezek egyszerűen nem dupla olyan kívánatosak. Pedig még azt is mondhatom, hogy simán megengedhetném magamnak, de mégse csábít, ami miatt kissé csalódott vagyok. Lehet magamban csalódtam, hogy már nem hoz lázba annyira? :F

    Közben az rémít meg a legjobban, hogy közben a fotóim többségét már én is mobillal készítem, mert még elég jó."

    Megértelek. Én is simán megtehetném, de mégis sajnálnék kiadni annyi pénzt rá, mert:
    - ez a kis EM5 is elég sokat tud (főleg rawban)
    - néha ezt is sajnálom / féltem magammal vinni, nemhogy egy drágábbat
    - FF-re váltani egyrészt még több cuccot kéne magammal hordani (batár obik)
    - másrészt jelenleg nincs egyetlen olyan váz, ami egyszerre teljesíti a kívánságaimat (na nem mert lehetetleneket kérek, hanem mert különböző gyártók és modellek előnyeit / spéci fícsörjeit szeretném együtt látni. Mondjuk egy FF EM5m2 vagy EM1m2 (stabi, kezelés, ergonómia, testreszabhatóság), de a 42-es újításait felvonultató 24 Mpx-es Sony szenzorral, gyors e-shutter legalább 1/60-adot tudó szenzorkiolvasással, jó hibrid AF-szal, Pana vagy Sony minőségű videóval, és esetleg a Pentax-féle star trackinggel)

    Az új gépek, a technózás csak annyiban érdekel, hogy esetleg végre kijön-e egy váz azon fícsörök többségével, amiket én szeretnék. De a hírek nagyrészénél csak könstatálom, hogy "aha, ebből is kijött egy újabb. Eh."
    Ellenben én fotózni továbbra is fényképezőgéppel szeretek, a mobil ugyan kényelmes meg mindig nálam van, de a minőségével még mindig nem (nagyon nem) vagyok megelégedve. S rendszeresen járok is, ma is voltam fotós céllal kirándulni, holnap is tervezek. Sőt, a sarki abc-nél tovább ritkán megyek el itthonról fényképezőgép nélkül.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák