Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz Hobbbyt #3 üzenetére

    Abban egyáltalán ne legyél biztos... ...ma már nem olyan rosszak a kitobjektívek sem.
    Amúgy valóban, a jó "üveg" a drága, de azt általában elég egyszer megvenni, ha vigyázol rá, akkor több generációnyi gépet is kiszolgál.

    (#5) lujó55: 1., nem köll cserélgetni, nem kell egy egész táskányi ojjektívet magaddal cipelni 2., Csak "túrista" minőségű képet lehet vele csinálni. Arra viszont valóban elég egy bridzskamera is...

    [ Szerkesztve ]

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Hobbbyt #10 üzenetére

    Nem tudom, a Canon 500D-hez melyik kitobit adták? Mert a "sima" 18-55 kitobit tényleg nem tartják sokra. Nekem a 300D-hez volt, tényleg nem egy nagy szám. De utána kijött a 18-55IS, ami nemcsak a képstabilizátor miatt több, mint a régi. Állítólag (én még nem találkoztam vele) nem lehet egy lapon említeni a kettőt.
    Másik ilyen, az "ennyiért nagyonisjó" kategóriába tartozó objektív az 55-250IS.

    Azzal viszont nem vitatkozom, hogy már az én mostani 450D-m is többet tud, mint egy alsókategóriás ojjektív. Láttam összehasonlító képet, 70-200F4-el készülteket, hát igen, még ezeken a belépőszintű tükrös gépeken is látszik a különbség a belépőszintű objektívhez képest. És, hozzáteszem, egy (nem képstabis) 70-200F4 nem annyival tud szebb képet, mint egy Sigma, Tamron 70-300, mint amennyivel többe kerül. Hanem sokkal többel. Fixfényerő, nem forog a frontlencse, emiatt polárszűrő mehet rá, összehasonlíthatatlanul jobb kép, satöbbi, de asszem ezzel nem árultam el titkot.

Új hozzászólás Aktív témák