Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz ivarg #7 üzenetére

    Én ellene vagyok a brand ilyen szintű használatának, de hát üzletileg megéri, így zajlik.

    Amit a konyhai gépek terén Sharpként árulnak, az a Vestel nevű török cég termékei, és megvették a brandet európára. Olyanok is.

    Sharp TV-k terén sincs sok bizodalmam az UMC-ben. Remélem azért elefant-ék kapnak majd lehetőséget a tesztelésre, és megírják mik a tapasztalataik...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Tetsuo #33 üzenetére

    Nekem a japán mentalitás, a minőség hiányzik a mai, főleg dél-koreai, technológiailag vezető termékekből, cserébe olcsók persze - ezzel is nyírták ki a japán gyártókat.

    Igen is meg nem is. Én azért emlékszem arra, hogy hajdan a Sony, Panasonic, stb. gyártóknak még a csúcs TV-i is pendriveról max. fényképet meg MP3-at tudtak lejátszani, miközben a Samsung és LG TV-k közül már a közepes árszinten lévők is javában lejátszották az MPEG-4-es videókat is. Az első LED háttér világítású LCD TV is Samsung volt, a Sony meg hiába adta ki az első (apró) OLED TV-t, aztán az LG volt az, amely a technológiát tömegben dobta a piacra.

    A koreaiak bizonyos dolgokban nekiálltak az innovációnak, a japánok meg lemaradtak ebben a versenyben - ennek is köszönhető, hogy az LG és a Samsung elment a Sony és a Panasonic mellett, és padlóra küldték az olyan gyártókat, mint a Sharp, Pioneer, Toshiba, stb....

    Ezt valahogy sokan elfelejtik a témában...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Fuvaros #38 üzenetére

    Ha a kis japánok beindulnak, senki nem veri meg őket technikában, ez már 30-40 éve így van.

    Pont arról szólt az elmúlt 5-10-15 év, hogy a japánok az innovációban maradtak le. Először Dél-Korea előzte be őket bizonyos területeken (mint a TV-k például), majd mostanában lassan Kína is a sarkukat tapossa.

    Mintapélda a Japan Display (Sony, Toshiba és Hitachi LCD ágának összeboronálása, egy kis Panasonic fűszerrel), 2011-ben jöttek létre, 2014-ben annyira magabiztosak voltak, hogy kimentek a tőzsdére, lévén kaptak egy nagyobb Apple megrendelést (akkoriban még a kínai gyártók is büszkén írták a telefonjaikra, hogy JDI gyártmányú IPS kijelző van bennük). Azóta a JDI megy lefele a lejtőn, egyre nagyobb veszteségeket kénytelen elkönyvelni, nemrég eljutottak oda, hogy már gyárbezárások és hatalmas leépítések jöttek. Lehet ráfogni arra, hogy az olcsó kínai meg dél-koreai kijelzők fojtják meg őket, de a helyzet az, hogy sajnos ez maximum részigazság, lévén a JDI képtelen a technológiai versenybe beszállni. OLED terén nem tudtak semmit letenni (pedig az is az asztalon volt) és más téren sem.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Tanisz #51 üzenetére

    Kutyát sem érdekelte, hogy egy ocsmány képi megjelenítéssel rendelkező bazári majomkakit sóztak rá sok pénzért. Örült mint majom a farkának, mert az új trendi,agyonreklámozott anno gagyi szinten lévő technológiát vette.

    Az a baj, hogy ez így minimum ferdítése a tényeknek. A dolog ott kezdődik, hogy nem technológiák csaptak össze akkor sem. Voltak irtó gagyi minőségű plazmák is, 1024x768-as fizikai felbontással 16:9-es képaránnyal HD felbontásúként hirdetve, mert hát ugye elérte a 720 sort a felbontás, jajj, de jó. Mindezt úgy, hogy több hűtőventi kellett az akár 400-500W csúcsteljesítményű energiafelvétel miatt.

    Hiába volt abban az időszakban mindenki számára a Pioneer Kuro az etalon képminőségben, ha harmad-negyed annyiért vállalható minőséget kapott a vásárló azonos képarányú TV-ből, és soha a büdös életben nem tudta volna a Kuro által nyújtott képminőséget élvezni.

    Hogy konkrét példát mondjak, anno nem egy tehetős emberke kért segítséget TV választásnál, mert megvette a méregdrága, (volt, hogy A csúcskategóriás) plazma tévéjét, csak éppen a telibeüveg falú nappalijában konkrétan csak teljes elsötétítés mellett lehetett élvezni a képét, különben az üveg elülső réteg miatt egy tükörbe bámult. Milyen opció van ilyenkor? Matt képernyős LCD TV. Amit persze az AV "szakértők" lehurrognak, mert hát gagyi szinten lévő technológia, csak hát bizony az adott feltételek mellett az a legjobb választás...

    Itt jön képbe az a tény, amit sokan egyszerűen képtelenek elfogadni még ennyi év után is, hogy a plazma technológiának is voltak hátrányai...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Tanisz #58 üzenetére

    Én sem tartom magam nagy szakértőnek, de te a technológiára hegyezted ki a mondandódat, így pedig könnyen rá lehet mutatni az érvelés hibájára. A plazma és az LCD egy hitvita. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. Rá lehet sütni az LCD-re, hogy gagyi technológia, csak éppen ezzel az erővel a plazmára is.

    Nekem especiel az utánhúzás (a G20-G30 körül ez már nem volt vészes), a vibrálás (na ez egyénfüggő, kit zavar, kit nem - valahogy úgy, ahogy a fénycső vibrálása) illetve a fényes elülső rész (a plazmák elsöprő többségén egy üvegréteg volt a kijelző legkülső rétege, ez pedig piszok mód tud tükröződni - a csúcs plazmákon voltak különféle trükkök erre, de egy matt LCD kijelzőhöz sajnos egyik sem ért fel, legalábbis amit én láttam).

    A plazma technológia egy rendes házimozi szobába (vagy normálisan elsötétíthető nappaliban, lehetőleg nem fehér falakkal) nagyon jó lehetett, a Pioneer Kuro plazmák nálam is etalonok voltak az OLED technológiáig. Csak hát anno a 2006-2010 körüli időszakban, amikor én ezzel jobban foglalkoztam, azt találtam, hogy a felhasználók kb. 2-5% az, ahol ez a körülmény fennáll. Nem egy és nem két esetben találkoztam olyan felhasználóval, aki telibeszájjal átkozta a plazmaTV-jét ilyen egyszerű okra visszavezethetően. Nem a TV hibája ez, hanem a felhasználóé, aki nem ismeri ezt a tényt, én meg anno próbáltam azért erre felhívni az emberek figyelmét. Csakhogy ha ezt felhoztam egy TV topicban, kaptam hideget-meleget a plazma hívőktől. A vibrálás és az utánhúzás hasonló problémák voltak.

    Nem, nem állítottam soha, hogy a CCFL vagy LED háttérvilágítású LCD jobb képminőséget nyújthat, mint egy jobb plazma, sose állítottam ilyet. Csak azt állítom, hogy nem a technológia alapján választunk, hanem az alapján, hogy mire akarjuk (majd) használni a TV-nket.

    Valahol kár a plazmáért, valahol viszont úgy vélem, hogy ma is tud választani a felhasználó. Van OLED, CCFL és LED LCD, vagy akár projektor is...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák