Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    válasz Silεncε #31 üzenetére

    Nem, de sajnos van részigazság abban amit írt. Az Ace telefonjait például mindig is viccnek tartottam, csak az utóbbi 1-2 évben van elfogadható középkategóriás telefonja. A felsőkategórián kívül nem mernék mást venni a Samsungtól. Láttam miket használtak tőlük munkatársaim, ismerőseim, na meg lg-ből, sony-ból, egy fillért nem adnék értük. LG-től meg felsőkategóriásat sem vennék, amennyi hibát olvasok róluk. És ezt nem azért, mert S2/S4/S8 telefonjaim vannak, mivel a legelső androidos telefonom a Galaxy Spica volt, ami nem pozitív irányba vitte a márkához való hozzáállásomat...
    Így amikor az S2-t vettem, azt mondtam, soha többet nem vagyok hajlandó 100e alatti androidos telefont venni. Viszont amennyit fejlődtek a kínai gyártók, most már azt mondom, kb. 50-60e-re lement az alsó határ, egész jókat lehet már kapni.

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz Parallaxis #60 üzenetére

    Bocs, de ez így nem igaz. Amit általánosságban tapasztaltam, hogy az első frissítések gyorsítanak a készülékeken, a legutolsó viszont inkább már valóban ront valamennyit. Egyik telefonom egy S4-es, aksit kellene benne cserélnem, az valóban már nem bírja úgy, mint amikor vettem. Ami akkor volt, mikor megjelent az országban. Éreztem visszaesést, valóban, viszont azt sem kéne elfelejteni, hogy az appokat is 'fejlesztik' a fejlesztők, nem mindig előnyükre... Arról nem is szólva, hogy mennyi szemét van készítve, van ami még az S8-on is dadog! Egyébként egyszer feltettem az S4-re a stock androidot, mintha új készülékem lett volna, de vissza kellett tenni a gyárit, mert kiköltöztem külföldre, és teljesen stabil telefon kellett (a stock-al nem volt 100% az). Az aksi valóban szarabb, de nem érzem érezhetően lassabbnak.

    Van egy Tab S 10.5-öm, az is valamikor megjelenés után valami fél évvel lehetett véve. Eddig egyszer volt FC rajta, amikor már végképp megadta magát a rendszer, ugyanis elfogyott alóla a tárhely :F Na ezt nem értem mitől lett, mi okozta, valami 'felzabálta'. Felfríssítettem a 6-os droidra, mivel az 5-öt elcseszték a korlátozásokkal, meg amúgy is jobb rendszer, semmi problémám vele, gyakorlatilag szinte mint új korában. Aksit persze itt is cserélni kellene, abból a szempontból már azért érezni, hogy kevesebbet bír mint 3 évvel ezelőtt. Kb. 6 órát lehet belőle most kihozni, amikor vettem akkor még néha akár a 10 óra is összejött. Nem észlelem, hogy különösebben lassúbb lenne, lehet egy újraindítás azért már nem ártana, de mivel nem feltűnő a lassulás ezért sose foglalkoztam vele, így most hogy kíváncsiságból megnéztem, azt látom, hogy az uptime 2650 óra... :Y De az S8-am is 1200 óránál tartott már, mikor újraindította egy biztonsági frissítés.

    Van a közelemben egy S7 Edge is, az is másfél éves lehet, sose hallottam még panaszkodni a tulaját, hogy lassú lenne. Szintúgy egy Note 3, arról sem hallottam még különösebb panaszt.

    Egyébként azt gondolom, hogy nem szándékosan lassítják be a régebbi telefonokat, hanem az appok teljesítményigénye lesz egyre nagyobb. Na meg nem kell minden szart feltelepíteni, az is okozhat gondokat. Ugyanúgy mint a pc-nél, az a hardverem, amivel a maga korában anno gond nélkül játszottam, neteztem, használtam, mára elviselhetetlenül lassú, már a rendszert is nehezen viseli, a net meg...

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz Parallaxis #72 üzenetére

    Nem állítom, hogy az andriod az csúcsszuper, bőven fapadosnak tartom még most is egy Widows Mobile 5.0 használata után. De nem is annyira fekete-fehér mint ahogy te állítod be. Nálam konkrétan gyorsult a tabom, pedig sokáig úgy volt, hogy meg sem kapja a 6-os rendszert, az utolsó pillanatban csúszott be.
    Az első androidos telefonom egy Spica volt. Előtte egy Mio A501-et használtam, ami a maga 200MHz-ével szarrá alázta a Spica 800MHz-es 'sebességét'. Mondjuk azt még a szintén akkori HTC Wildfire is, a maga 5-600MHz-ével... Témázhatóságban például még most sem gondolom egy szinten az androidot a WinMo-val. Az Iphone-t + az új windows mobilokat meg ebből a szempontból hagyjuk is... Működés más dolog, ott jobbak, igen.
    Azt elhiszem, hogy leszarom nemtörődöm módon írják meg a frissítéseket, azt hogy szándékosan lassítanák, azt nem.

    Egyébként egy ugyan nem teljesen passzoló téma, de pl. a pc. Ami 10 éve jó volt, simán neteztem, használtam, ment a YT különösebb gond nélkül, az most nyög, szenved, alig működik ha valamire, vagy ha netezni akarják használni. Akár az xp, akár a win7, lassabb lett a frissítéssel. Akkor gondolom ott is szándékosan úgy írták meg, hogy lassabb legyen? ;)

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz Parallaxis #77 üzenetére

    Ja, szutyok alkalmazásnál ne csodálkozz :N A galériát volt, hogy le is szedtem a telefonról, beakadt benne valami, aztán megevett 4-5giga tárhelyet az S4-en. A 9,4-ből. Mindezt úgy, hogy csak akkor nyílt meg, mikor néha véletlenül mellényomtam, mert egyébként mást használok. Munkatársnál Note3-on szintén beakadt, és lefogta a telefont, valamint ott is felzabálta a tárhelyet.
    Nálam ami azonnali csere egy telefonon, galéria a QuickPic, launcher a Nova Prime, filekezelőnek pedig X-Plore.

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák