Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz zzola #9 üzenetére

    Jáj, már megint a magyar piac. :) Máshol azért más a helyzet. Egyébként mindenhol csökkentek az elvárt számok az aranyhoz, platinához, de ez nem most kezdődött, hanem 20 éve. Most értelemszerűen pl. Magyarországon senki sem fog eladni 100 ezer lemezt, mert nem 2-3 előadó osztozik a piacon, mint 30 éve, meg úgyis mindent letöltünk. Spotify, Deezer elvileg nem nagy biznisz a kiadóknak, előadóknak, utóbbiaknak már a lemezeladás akkor sem volt az, amikor még a Napster is csak kezdett beindulni. Nekik jó ideje a fellépésekben van a pénz, a lemezekből kevesen tudnak megélni. Gondolj bele, hogy a saját szerzeményed nem tudod kiadni 30 év után újra a hülye jogok miatt, egyszerűbb az egésszel újra stúdióba vonulni.

    A Deezer/Spotify+mobiltelefon meg a zenehallgatás legalja, szerintem. :)

    Sokan vesznek még mindig CD-t világszerte.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz zzola #20 üzenetére

    Azzal ugye tisztában vagy, hogy Magyarországon (és még sok másik országban) a letöltés az nem törvénytelen, tehát nem minősül lopásnak. A feltöltés, az igen (ezért a torrent is).
    Nekem a kb. 300 zenei CD-ből nagyjából 170-180 úgy lett, hogy előtte levadásztam a netről és meghallgattam. Anélkül meg sem vetem volna.
    Van olyan banda, aminek volt 2 jó albuma és azóta vacak. Levadásztam, meghallgattam, aztán letöröltem, mert nem kell.

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz zzola #9 üzenetére

    Ez gyönyörű mese amúgy, de ha marha szűk az a választék, amit érdemesnek tartok megvenni, akkor hadd ne kelljen már havonta a zsebemből kiperkálni a semmire (hiszen nem érdekel a többi) a pízt.

    Nincs a mai stream-elős világban semmi különös, a hülyítő duma a csillió tartalom, a mögöttes cél a nagy cash flow biztosítása, szemben az egyszeri megvétellel - már ha 1 személyre vetítjük. Mert nyilván amúgy sokan vesznek, így ilyen értelemben ahogy csipegetnek az emberek offline tartalmat, pl. CD-t még, az is cash-flow, de azért egyéni szintre vetítve az online streaming még nagyobb béklyó.

    Kivéve, ha egy klasszikus hologramos CD áráért kapok 1 hónap prémium, lossless minőséget, amit le is tölthetek mondjuk flac-ba és életem során bármivel, bármennyiszer lejátszhatom. És akkor különösebben nem érdekel, hogy havidíjat fizetek, mert megvan havonta a 2 CD minimum, úgyis.

    Ja, nem, mert finnyás vagyok és a mai zenei választék nagyja ipari hulladék, vagy zeneileg értékelhetetlen számomra.

    Szóval marad a letöltögetés innen-onnan. Bankkártya, megveszem, lejön a fájl, béke. És ha fél évig nem kívánok mást hallgatni, nem csilingel a kassza és nem kotorászik semmi-senki a pénztárcámban.

    Néha beokádok ettől a mindent stream-eljünk világtól, elég szar az irány (bocs, féloff) :) Most még csak nice terelgetés, szokatás, később kőkemény DRM-es biznissz lesz és alternatíva zéró, csilingelni fog a kassza annak, aki zenét akar hallgatni. RENDSZERESEN. És itt ezen a hangsúly.

    De én nem akarok 20-ezer helyett havi 2-ezerért, de akkor fix áron olyan bordélyban előfizetni, ami tömve kurvákkal és akkor dugom azt, amikor amelyiket akarom, ha egyszer van kit dugnom itthon is és csak egyszer "vettem meg" :)

    Az pedig külön dicséretes, hogy az LP mekkora reneszánszát éli, mert akkor a CD-re is ez vár, úgy, hogy ki sem pörgött még :D :C

    Offline, FLAC rulz.

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • kasza blanka

    aktív tag

    válasz zzola #20 üzenetére

    " de legalább nem lopom a zenét!"

    kis hazánkban (és az EU nagy részében) ez a fogalom értelmetlen, hisz van üreshordozó díj.
    de pár évtizede még voltak, akik ugyanígy gondolkodtak a rádiókban játszott zenét rögzítőkről is.

    az Európai Gazdasági Térség 31 tagállama közül mindössze ötben (Ciprus, Egyesült Királyság, Írország, Luxemburg, Málta) nincs semmilyen díjazás az üres hordozók kereskedelme után. Ezekben az államokban a magáncélú másolatkészítések jogsértőnek minősülnek – míg Magyarországon az otthoni zenei, filmes másolatkészítések miatt nem érheti az állampolgárokat jogi hátrány

    egy HDD/SSD ára 4-6e, egy nagyobb pendrive ára kb 2e Ft jogdíjat tartalmaz (2018-as díjak).

    amíg nem áll ki az ember a lengyelpiacra árulni a kétkazettás Fischer magnón kisiparilag sokszorozott Feri meg az anyósa és Lagzi Lajcsi kazikat, addig nincs baj. :DD
    súlyosbító körülmény: ha ugyanitt márványkoptatott farmer és mákos 7up poló is eladó.

  • VIC20

    őstag

    válasz zzola #9 üzenetére

    ,,Nyilván van egy réteg, aki még mindig ragaszkodik a kézzel fogható dolgokhoz..."

    Meg a kézzelfoghatókhoz is... :U

Új hozzászólás Aktív témák