Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • naagabp

    csendes tag

    válasz #65675776 #31 üzenetére

    a gyárvezetés bizalmi dolog is, de az nem egyenlő a gyártási technológiával. Addig vannak gyárak más országokban és más "kezekben" ameddig a cég minőségpolitikája teljesül. Ha nem és nem helyrehozható vagy visszafordítható, akkor úgy elhúznak az adott országból, hogy öröm, vagyis szomorú lesz néni. Ez igaz mindenhol. De ilyen cégek ezt nem engedhetik meg maguknak.

  • naagabp

    csendes tag

    válasz #65675776 #34 üzenetére

    Nem tudom mire érted, hogy megengedik maguknak. Én arra, hogy egy minőségi márka azt nem, hogy a neve alatt a vele arra szerződött gyártóüzem kritikán aluli minőségben adjon ki terméket a "kezei közül".

    Egy műszaki produktumnál gyártmánytervek alapján és arra a tervre fejlesztett gyártósorok vannak, ami az automatizálást illeti. A kézzel végzendő munkákat pedig ugyanazon képzési metódus alapján végzi egy magyar, kínai, mint egy német. Emellett alfa, béta, meg mi tudom én milyen 1000 beszállítónak a terméke kerül a produktumba, mondjuk egy kormánymű, vagy egy váltó, stb.., amit készen kapnak és beszerelnek.

    A tesztelés is ugyanolyan mindenhol a kész termékre nézve.

    Ha valaki felrúgja a "szabályokat", akkor az meglátszódik a végeredményen és az ejnye-bejnye nem hiszem hogy megtörténne akkor, amikor 100.000 produktumot kell visszahívni, mert az egyik gyártósoron vagy beszállítón elúszik a minőség.

    Vannak ilyenek, de arról nem hallunk, hogy mi történik ilyenkor a partnerkapcsolatokkal.

    De nagyon eltértünk a tárgytól, én csak azt mondom attól, hogy a körülöttünk lévő használati tárgyakon made in china vagy malaysia szerepel attól az nem kínai vagy maláj produktum, csak ott készült. A produktum ebben az esetben takarja a teljes fejlesztési ciklust: formatervezés, prototípus gyártás, tesztelés, gyártmányterv+gyártástechnológiai háttér megteremtés. De nem vagyok gyártástechnológus, ha valamit kihagyok, ne vegyék a fejemet érte.

    Jelen esetben a panasonic, az panasonic és japán, nem kínai vagy mit tudom én.

  • naagabp

    csendes tag

    válasz #65675776 #36 üzenetére

    Nem vagyok naív, sőt, egy realistán gondolkodó mérnök - máshogy nem is lehetnék az. Persze, el lehet állítani egy automatizálást, de miért kéne?? Azért, hogy rossz terméket gyártsunk szándékosan? Az ilyen mentalitással dolgozó emberek kezébe nem ad gyártósort nem hogy a mercedesz, de még a a legutolsó kínai gyártó sem. Mindent el lehet rontani, ha akarjuk. De ez már az a fajta megközelítése a dolognak, ami vita tárgyát sem képezheti. Ha egy gyártósorról olyan mercedes-ek vagy panasonic tévék jönnének le és mennének a boltokba, ahol minden egyes illesztés ocsmány, sorjásak az élek, tele vannak fényezési és színezési hibával, nem beszélve a működésről, teszem azt nem lehet bekapcsolni a tévét, vagy nem indul el a motor, hogy csak bagatel hasonlatokkal éljek, akkor szerinted ott folyhat gyártás a jövőben aki ezt előállította?? Lehet igen, csak éppen olyan pereskedések és átszervezés után, hogy naaa...
    Ha bemegy az ember a boltba és armani zakót vesz, akkor az egy dolog, hogy romániába varrják össze egyiket másikat, de nem az fogja érdekelni, hanem, hogy az anyag és a varrás tökéletes-e. Ha nem akkor nem veszi meg és egy két év múlva nem csak ő, hanem lehet senki. Ebben az esetben az armani vagy partnercéget vált és elveszi attól a bizonyos varrodától a munkát vagy beletörődik, hogy ez van és "hol szúrhattuk el" szindróma jön. Gondolom az előbbi, de lehet naív vagyok megint csak. A mercedes vagy audi akkor is itt gyártja majd az autóit nálunk, ha vállalhatatlan lesz a végeredmény?? Úgy húznak el innen mint a sicc és nem fognak magyarázkodni a magyaroknak, hanem kerek perec megmondják, hogy mi van.

  • naagabp

    csendes tag

    válasz #65675776 #36 üzenetére

    Ami a tűrésmezőket illeti, jómagam nem szívesen veszek olyan gyártótól bármit is, ahol az olyan tág intervallumú lehet. Én nem találkoztam sem olyan pana, sem eizó, sem apple, sem semmilyen olyan komoly minőséget tanúsító márkának a termékével, ahol az egyik ilyen illesztésű, a másik amolyan és "jó lesz az kit érdekel" mentalitás sugárzik minden egyes produktumukról. Jaa, és ezeket is Kínában, Malajziában és stb.. helyeken gyártják, nem kizárólag Amerikában, Japánban vagy épp Németországban.

  • naagabp

    csendes tag

    válasz #65675776 #40 üzenetére

    Igen, a mentalitással nem igen lehet sajnos mit kezdeni. Most én is a magyarokról beszélek. A lelkiismeret hiányzik. Ha az megvan, akkor helyrehozhatóak a dolgok. Építőipar a fő területem, ezért tudom sajnos és látom is fizikailag ezeket. Mindettől függetlenül egy minőségi gyártó saját terméke még mindig szemmel látható minőséget képvisel mind külcsínben, mind tartalmilag az utánzó vagy standard gyártók termékeihez képest. Ha ez nem lesz, akkor nem beszélhetünk többet majd a nagybetűs minőségről. A prémium és a standard egyé válik. Remélem ezt nem tapasztaljuk meg soha. Sok gyártó inkább elad, felad tevékenységeket, ami szomorú, de ha belegondolok, lehet hosszú távon inkább ez a normális, mintsem a panából vagy egy mercedesből legyen egy bóvli kategóriás brand. Ne legyen így! Bár ehhez a vásárlok is kellenének!

Új hozzászólás Aktív témák