Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz ngabor2 #28 üzenetére

    tehát a wines képzések azok ingyenesek? mert én nem így tudom...
    Nem, csak a jelenlegi emberállomány már képzett win-ből.

    lehet, hogy mennyiségi licenszben a win olcsó, a linux meg ingyenes. felpakolni ugyan akkora költség. központilag a linuxot is lehet menedzselni, az nem a win sajátja. oktatás kb. ugyan annyi.
    Igen. Ha a linux nem tud olyat, amit eddig használtak, akkor viszont irány a kassza. Például a cikkben említett japán betűs probléma. Azt nem tagadtam, hogy maga a szoftver olcsóbb, mert tény, az átállás költségei azok, amelyek problémásak.

    könnyen lehet. jó eséllyel benne van az is, amit korábban írtak: ha nem muszáj, ne függjünk egyetlen amerikai cégtől, ha egyszer van jól használható alternatíva.
    Pontosan, ezért politikai döntés. Ha esetleg egy német fejlesztésű linux disztrót választottak volna, akkor az egész országot tekintve még az is lehet, hogy jól jártak volna vele.

    A cikkben említett 1000 euró vs. 3000 euró költség szerintem erős csúsztatás, egyszerűen nem tudom elképzelni, milyen szoftverrel tudnak ennyit spórolni. Ha 3 évente cserélik a gépeket, akkor egy windows+office ára évi 100 euró körül lehet, ehhez jönnek a szerverek, legyen 500, és akkor nagyvonalú voltam. A kérdés, hogy a maradék 1500 euró különbség mégis micsoda?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák