Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz Tigerclaw #1 üzenetére

    Egyhamar így se fog ember menni a Marsra, még ha minden klappol is. Talán még megérem.
    A Holdra előbb jut el újra ember, pár éven belül.

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz Tigerclaw #1 üzenetére

    Persze, nem gondoltak rá :D

    Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

  • NKing

    tag

    válasz Tigerclaw #1 üzenetére

    Az úgy szokott történni, hogy a kutató urak beteszik az expedíció terveit egy szekrénybe és 50 év múlva, mikor valaki úgy érzi, hogy na most már akkor jó, akkor kiveszik és láss csodát, minden ott van készen, már csak be kell szállni az űrhajóba és indulhatnak. Ja nem... :))

    Már annyiszor láttam ilyen hozzászólásokat mindenfelé az űrkutatással kapcsolatban... nem értem, az emberek általában mit gondolnak egy kutató munkáról. :F

  • SidCorky

    senior tag

    válasz Tigerclaw #1 üzenetére

    Szerintem arra gondoltak, hogy nem New Yorkba küldik a marsjárót, hanem a tök üres Marsra, ahol csak a szél zúg. Egyszer jó poén meghallgatni, de nem azért küldték oda, hogy a szelet hallgassák tökéletes minőségben, ezért nem is csak ezt szem előtt tartva tervezték a gépet. :)

    Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

  • azbest

    félisten

    válasz Tigerclaw #1 üzenetére

    Azért nem küldenek évente egyet, mert 26 havonta van olyan bolygóegyüttállás, hogy a legrövidebb úton, csak 3 hónap alatt odaérjen. Más időpontban akár évekig is eltartana az út. Ha végignézted volna az idevágó videókat, akkor lehet abban el is magyarázták.

    Egyébkén sok tekintetben én is kritikus vagyok a nasával szemben. Lenne hová fejlődniük. Érdekességképpen itt egy dokumentumfilm az előző rover, a Curiosity elkészítéséről [link]

    Nemek is az járt a fejemben, miközben néztem, hogy miért nem készítenek többet belőle. Csinálnak egyet a küldetéshez és egyet a földi tesztekhez. Minden kézi manufaktúrával készül. Meg óriási beszállító / alvállalkozói láncokkal.
    Amikor kiderült, hogy határidőre nem készülnek el a Curiosity-vel és 26 hónappal csúszik emiatt a küldetés, akkor első lépés az volt, hogy kirúgták a mérnökök jó részét, hogy majd határidő előtt megint próbáljanak egy csapatot felállítani, ahelyett, hogy megcsinálták volna a feladatokat. A mostani rover nagyrészt arra épül, amit előzőleg fejlesztettek.

    Szóval, nem becsülik meg a tapasztalt munkaerőt. Nem próbálnak sorozatgyártást csinálni, pedig állítólag a kifejlesztés a legdrágább rész. Ha már megvan mi a jó, akkor abból lehetne sorozatot is gyártani. A nagyonsok milliárdos költségeknek csak töredéke a fellövés. Gyorsabb lenne, ha több ponton több roverrel egyszerre mennének a küldetések.
    A költséghatékonyság kapcsán a hold missziós, űrállomásépítős költésgek részletezésénél is vannak olyan kétes tételek, mint kilövőállás sok milliárdos ára, ami több, mint az űrállomásé.
    Vagy az, hogy egy sima kamerával "vizsgálták" az ejtőernyő tesztet és nem volt értékelhető felvétel az elemzéshez, amikor hiba történt. Aztán hónapokig próbálták reprodukálni... már sok kamerával.

    Szóval tipikis állami hivatal. Lassú, nem túl szervezett. Sok-sok alvállalkozói ballasztal és a pénzek elnyelésével. Elkényeztet minket a spacex.

    Ettől függetlenül kell kutatni, fejleszteni. Idővel technikai vívmányok is lecsorognak a hétköznapokba onnan. Attól, hogy egy átlag proli, mint mi, nem érti, hogy miért fontos, még az. Ráadásul nem pont ez a pénz az, ami hiányzik máshonnan, van rengeteg jóval haszontalanabb terület, ahol sokkalta több pénz cserél gazdát - megy mély zsebekbe.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák