Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    Inkább adnának lehetőséget a sok szerencsétlennek, akik win8-ra kényszerítenek gép vásárlásánál. Szomszéd hölgyhöz mehettem át, mert vettek új gépet, win8-cal (hp) ami kapásból frissítette magát win8.1-re.

    Az egy dolog, hogy használhatatlan vacak az egész a sok bloatware-től. A vicc, hogy ezek 90%-nak a win7-es verizója egész diszkrét, de itt nekiáll mind felhőbe szinkronizálni kapásból. Mondjuk ez nem az ms hibája, az viszont az, hogy egy 60 éves nőt, aki nagy nehezen megtanulta a win7-et kezelni, mi a rákért szivatnak azzal, hogy minden másutt van és ráadásul az egész kezelés egy merő szerencsétlenség. Felrakja az ember a hp nyomtató driver-t, run-ra nem találja, de az ikon ott van az asztalon, oldalról a dinamikus menü vagy előjön vagy nem, rengeteg dolog nem elérhető a megszokott módon, hiányoznak driverek(!), stb. Talán az idióta, drogtól beszívott design-erek akik kitalálták ezt a "terméket" beszélhettek volna a szerencsétlen felhasználókkal, mielőtt szivatni kezdik őket. Most ott vagyunk, hogy egy értelmiségi kedves hölgy elküldte a francba ezeket, mert tegnap vagy három órát szívott ilyen baromságokon. Mi értelme volt ennek, de tényleg :F Mi a fészkes fenevadakért nem lehetett meghagyni választási lehetőségként a win7-es nézetet? Az egy dolog, hogy úgy néz ki a design mint a gyp-sek kirakósai az általános iskolában, de az még elviselhető talán, de hogy funkcionálisan mindent feltúrnak...

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Goblin12 #38 üzenetére

    Szerintem itt valamit nagyon félreértesz. A 60 évessel nem arra utaltam, hogy mennyire ért a géphez. Felhasználói szinten teljesen jól elpötyögött a win7-en, jobban mint az okmányirodák nagy részében pl.:) A gond ott van a szívatással, hogy már nincs win7, a régi gépről az oem nem átrakható és az egésznek egy oka van, hogy valaki sokat szívott ms-nél és nyomni kell a win8-at, mert apple meg google is ilyesmit csinál, akkor ők is bégetnek velük együtt. Olyannyira, hogy máig nem került elő kinek engedélyezte és kinek az ötlete volt a win8 irány. Pedig ha siker lenne, már régen tudnánk. Ehelyett tesznek a visszajelzésekre (pedig hánymillió blog kéri azt a nyamvadt aero-t meg start menu-t... és milyen minimális munka lehetne visszarakni...)

    Kicsit emlékeztet arra, mikor telefonra csináltunk egy autóipari rendszert és megjött a szintén erősen véreres szemű designer "expert" és vázolta, hogy hogyan kéne kinéznie a proginak. Az egyik negyvenes tapasztalt kolléga végig hümmögött, majd közölte, hogy a tile design nevetséges és ronda, óvodába való, nem kocsihoz. A szagértő ezen vérig sértődött, hogy hát ez most a menő és ebbe az irányba megy az ipar, stb. Kolléga kérte, hogy tegye fel a kezét akinek tetszik, 45-ből ketten jelentkeztek, de ők is mondták, hogy tudnának szebbet. A szagértő meg továbbra is kötötte az ebet a karóhoz, hogy a tile design igenis jó, csak éppen ama egyszerű kérdésre nem tudott választ adni, hogy milyen mintán és milyen statisztikával mértek, hogy erre a következtetésre jutott... Na valami ilyesmi a win8 esete is, elszabták és óvodás gyerekként csak azért sem ismerik el, miközben úgy már a vista is jobban fogyott ilyenkorra, pedig az nem volt kötelező, mint már egy ideje a win8...

    Szerk: Csak hogy teljesen világos legyen mi a gond. Pl. én most egy új funkción dolgozom, amihez van számos ötletem. Nem nekiállok kifejleszteni nyakra-főre max. a legközelebbi kollégát megkérdezve, hanem összeszedtem a vevők sokaságát remélhetőleg jól leíró mintát (i.e. kollégák) és beültettem az autóba őket, hogy x szempont alapján véleményezzék a funkciót és persze szubjektíven is kommenteljék. Na most ha 10-ből 8 azt mondta, hogy ez meg az hülyeség a jelen formájában, akkor változtattam és újra teszteltünk. Van amikor visszamentünk az eredetihez, van amikor nem, de ők döntöttek és nem én. Ez ms-nél valahol nagyon elveszett...

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Goblin12 #51 üzenetére

    Na ja, de ha te voltál a kisebbség akinek nem tetszett, nyugodtan feldobhattál valami izgalmas témázó sw-t. Én anno litestep-et használtam. Jó kis StarCraft theme-mel :K

    Kép -> hát ezt mondjuk én sem, és azt sem miért tartott vagy 8 évig hogy dinamikusan kigyűjtsék a gyakran használt alkalmazásokat vagy legyen végre keresés a start menübe. :)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz szabonagyur #71 üzenetére

    Khm, azért win7 ablakezelése viszonylag időben volt, nagyjából az első oprendszer volt az ms-től azután, hogy nv/ati behozta ezt a driverjeibe a saját megoldását. De ettől függetlenül igazad van, nyilván jöhetett volna előbb is, mert jó dolog és nem hiszem, hogy bárki fújna erre.

    Win7 nálam kezeli a képfájlokat, de még a 3.1 is kezelte, nem tudom mire gondolsz :F

    Ms topikba már vagy két éve beírtam, hogy hatályos ms OEM licence szerint nem vehetsz otthonra már jó ideje OEM verziót hivatalosan. Ekkor teli volt vele a net, a nagy vízen túl lett is jó nagy perpatvar. Ms itthon ködösít, nem ismerik a saját szerződésüket, ha meg kéred, hogy definiálják egyértelműen, hogy én mint OEM vásárló system builder vagyok-e akkor nem hajlandóak. Ellenben tény, hogy hagyják itthon az oem-eket forgalmazni és nem indítanak semmi retorziót, de ha elolvasod a licence-üket elég egyértelmű a dolog, hogy biza az OEM nem nekünk szól...

    Innentől viszont win7 nincs, ugye a nagy lázongás miatt egy darabig ms engedte a visszaváltást (céges oldalon még év végig biztosan lehet), de customer oldalon ez megszűnt. Vagy veszel egy fél gép áráért egy még raktáron lévő dobozost. Az is érdekes, hogy xp-nél pl. ilyen gondja nem nagyon volt az ms-nek vista/win7 mellett engedte élni sokáig, azt is win8 kapcsán kezdték kiírtani...

    Kaiku: Azért mert aki más idejét rabolja, az a legnagyobb gazságokra is képes. Ha xy odaül egy win8 elé z ideig szoknia kell, mert valami megmagyarázhatatlan oknál fogva nincs win7 funkcionalitás. Érdekes módon vista/win7 estén volt xp theme ami nagyjából hozta a megszokott xp-s dolgokat, ahogy xp-ben is volt 98-as nézet.

    Na most pl. nálunk win7 -> win8 váltás lesz kb. 100.000 gépen. Nem azért mert nekünk jó (most hozták be nemrég a win7-et), hanem mert ms annyira szenved a win8 részesedéssel, hogy gyakorlatilag ingyen kapja a cég és még a többi csomagból is komoly árengedményt ad, csak menjünk win8-ra. Ellenben ez baromi sokba kerül a cégnek, mert ha 50.000 mérnök csak egy órát csesz el (szvsz ennél legalább egy nagyságrenddel többet fog) a win8-ra váltás miatt dolgok keresgélésével meg tool-ok frissítésével, akkor az röpke 5.000.000€ mérnökóra költség, amit te fogsz megfizetni a termékeink árában. Remélem így már elég érhető miért gond ez neked is. :U

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz szabonagyur #75 üzenetére

    Linkelnéd annak az OEM-nek a licence-t? Tényleg érdekel változott-e ez már azóta.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz MMSZoli #120 üzenetére

    Ó dehogy nincs, az 50-ből 22 csak az r&d, többi gyártás és external. De pl. Samunál csak r&d 80e fő és ott van még a gyártás...

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Glenda #140 üzenetére

    Most akkor pl. egy fullos ERP akkor nem értelmes fejlesztők terméke (SAP felhasználók most ne szóljanak ha kérhetem :DDD ) ? Vagy egy gyártásirányítási rendszer? Ezek jó része pl. még mindig valami beágyazott win-en fut és eszébe sincs senkinek tákolni az újakra. Az hogy asztali progik menjenek, már más dolog. De pl. win 8 váltás már most agyhalál nálunk, kb. van egy 20-as listám már most, hogy mi nem fog menni, ebből vagy 5 ms progi. Csuhajj.... Mert az egy dolog, hogy office lesz, de pl. egy régi matlabot mi a rákért update-elj 1000 példányban darabját 1000€-ért csak azért mert win8.1-en lassú mint a tök....

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák