Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    válasz Aprósólyom #13 üzenetére

    Az érvrendszered jó a végén, csak az nem tiszta, hogy jön a sorba a brand gép. Nem kell természetesen a legalját célozni, de a brand mindig drágább lesz - és jellemzően gyengébb is - te meg még kereskedői számlát-garanciát is hozzáveszel, ez egyértelműen nem az árérzékeny kategória. Már ha szeretnél is némi teljesítményt kapni a pénzedért. Megint citált érvnek érzem a brand gépek mellett. Az egy jobb érv lenne, hogy szép a tudatnak, szép a szemnek egy márkanév, egy előre elkészítettség, egy koncepció. Ez is egy érv, nem kell ezt takargatni mindig vagy nyösztetve átforgatni egy nyakatekert (ön)igazolásba.

  • totron

    addikt

    válasz mefistofeles #82 üzenetére

    Ha van zseton, semmit nem kell annyira komolyan venni. A finomhangolás művészete a cingár pénztárcánál kezdődik. A cikk is erről próbál szólni. Észszerűségi faktorok és határok persze vannak jó esetben. Sem te, sem a cikk nem él az arany középút lehetőségével.

  • totron

    addikt

    válasz mefistofeles #86 üzenetére

    Nem kell félreérteni, nem sütöttem rád a pénzszóró plecsnit. Azzal sincs baj, ha valaki virítja, mert épp arra van igénye és lehetősége, nem pálcatörésről van szó. Arról az ügyetlenségről van szó, amivel a páran itt folyamatosan mellé - alá vagy fölé - lő ennek a témának, mert nem érzik az árnyalatokat: mindig fikázva van egy kimaxolt vagy épp görcsösen minimumon tartott beszerzés, de mintha a hülyét játszanák: pont a kettő közt elterülő észérvek, anyagi szűkösség, ár/érték arány nem játszik vagy erősen alulprezentált a kommunikációjukban, pedig a felütés az ezek mentén kiadott pénzről és gépről szólna.

    Olyan vásárlókról beszélek, akik 2ezer pluszminuszon is dilemmáznak, nem azért, mert hülyék, hanem mert az nekik tétel és beleszól a keretbe, az esetleges megérésbe. Egy konkrét jóajánlat boríthatja az egész elképzelést. Ez az a szint, amit itt valahogy nem divat érteni és ez engem határozottan zavar. Nem, erre nem az a megoldás, hogy akkor ne akarjon gépet és dögöljön meg és egyébként sem ért hozzá. Az a megoldás, hogy az említett lehetőségeket vagy lehetetlenségeket és az azért kikanyarintható gépet illesztjük a használhatósághoz, az elképzeléshez. Precízebb léptékekkel, nem pedig a gyűjtsél még hozzá vagy haggyadaztmerthülyeség példamondatok bevetésével vagy akár a levélnehezékes hasonlat. Igen, van sok bóvli, mind tudjuk. Gondolatmenetembe a használtpiacot is belevettem.

    (#85) b0bcat, nem tetszik a cinizmusod, írtam, lásd fent. Ha nem akarod érteni, nem fogod érteni. Ha meg értesz, akkor király, csak ne beszélgessünk el egymás mellett, ha lehet.
    Szerk2.: most látom, hogy te írtad a cikket, így kevésbé valószínű, hogy cinizmus lett volna, elnézést, ha így van.

    Szerk.: (#87) hunluki , szemléletünk teljesen egy, számból vettél ki minden karaktert.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák