Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -FreaK-

    veterán

    "A kép minőségével akadnak kisebb bajok, melyek közül elsősorban a néha feltűnő felhősödést lehetne kiemelni." :F :Y

    Ilyen kontraszttal kisebb bajok? és a felhősödést emelitek ki?
    Kétszer néztem meg, hogy jól látom-e azt a számot...

    De nem csak a kontraszt arány. Gyári állapotban a legkisebb max. deltaE 12! Az átlag pedig 6! (de csak a fotó módban, a többi rosszabb) Szerintem ez már szabad szemmel is láthatóan eltér az eredeti színektől.
    Márpedig a vásárlók 99.9999%-a tuti, hogy nem fogja kalibráltatni a készülékét, tehát ezt kapják.

    A HDR anyagok oké, hogy lefutottak, de ilyen kontraszttal hogy néztek ki?

    [ Szerkesztve ]

  • -FreaK-

    veterán

    válasz tecsu #52 üzenetére

    Igazad van, rosszul írtam, bocs. De tényleg ez volt a legfontosabb a témában amit meg kellett említeni? :P
    De, tisztában vagyok vele, hogy működik a a HDR, viszont hogy jön ez az említett témához? Közel irreleváns...
    Persze, a TV HDR tartalom lejátszásakor tudja valamennyire kompenzálni a gyenge natív kontrasztarányt, de ez hogy jön ide? Az ilyen tartalom még kb. 0, minden másnál meg a gyári állapotú képet nézheted.

    Szerintem a TV képminőségével is baj van, a mért adatok alapján, illetve a témában pozitív hangvételű cikkel is..
    Ilyen rossz kontrasztarányt amúgy még nem láttam se TV, se monitor tesztben (biztos létezik még), a de a színhűség se semmi...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák