Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tommmysun

    senior tag

    válasz Z10N #41 üzenetére

    Mondjuk attól, hogy a belső piacot nem érdekli, még Európának eladhatja a lemásolt terméket .... persze az nem olyan nagy piac .....De nem is a magasabb VÁM fogja megakadályozni, hogy ellopjanak egy technológiát és azt használják. :U

  • Tommmysun

    senior tag

    válasz Z10N #43 üzenetére

    A válaszod (az Európai piac méretén kívül) nem is vitatom, de nem erről szólt az idézet, hanem arról, hogy ha sikerül lemásolni egy konzol technológiát (akár szoftveres körítéssel is ... tök mindegy), akkor a kínai piacon úgy sem tudnak vele mit kezdeni. Én csupán erre reagáltam, hogy ha ez a másolás sikerülne nekik (de valószínűleg nem), akkor nem is a belső piacot céloznák vele. De egyébként amit írsz az teljesen jogos, amíg nincs hozzá megfelelő körítés pont nem érnek vele semmit.

    Európa piaci értéke viszont sajnos folyamatosan egyre kisebb, persze ha valamit könnyű előállítani és nem kell hozzá nagy befektetés, illetve a kockázat is alacsony, akkor megcélozzák vele Európát, viszont egy komolyabb beruházással járó projektet el sem kezdenek, ha csak Európa lehet a cél. Ha az USA-nak, Kínának, Indiának, stb. Ázsiai térségnek kell, akkor kapja Európa is, ha nem, akkor Európa felejtős.

    (#44) schawo Kisebb mértékű áremelkedést kell csak elszenvedni => több eladott konzol és.nagyobb forgalom amcsiban => több vámbevétel
    Ezt levezettem én is, csak nem vezetted tovább, hogy az alacsonyabb konzol árból, egységenként lebontva kevesebb VÁM bevétel lesz, így hiába adnak el többet, Annyival meg Európában lesz kevesebb, ezért játékfejlesztés is kevesebb..... stb.....stb. ..... naphosszat lehet folytatni, hogy végeredményben az miért nem feltétlen haszon Amerikának, ha Európában is drágább a konzol valamennyivel.

    Cifu Azért hetek alatt átpakolni egy komplett gyárat igen nagy művészet ... de biztos van az a pénz! Viszont látom lelki szemeim előtt ahogy - a gépekhez hasonlóan - dobozolják a munkaerőt is nagy farostlemezek közé .... na azt nem dobják össze hetek alatt egy másik országban.

Új hozzászólás Aktív témák