Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyuri27

    félisten

    válasz Chaser #555 üzenetére

    Semmi nem indokolja ezt a kártyát Így!
    Ha a 200 orjót egy az egyben váltjuk 75k forintban. Nem jó, de elmegy.
    Viszont kb 400-ért ez lófaszestifény. 150k. Innen meg már nincs messze az újgenes konzol.
    De még egy régebbi xbox s vagya ps4 is jobb befektetés (és teljesitmény).
    Ennél már az is jobb ha az ember vesz egy quadrót vagy fire szériás vga-t.

    Amd - Radeon - Ryzen

  • Kansas

    addikt

    válasz Chaser #555 üzenetére

    Az a gond itt néhányakkal, köztük veled is, hogy pusztán azért, mert a cégek elsődleges érdeke a minél több profit elérése, azt gondoljátok, hogy emiatt automatikusan kizárt, hogy jót akarjanak a vásárlóiknak.
    Pedig ha jobban belegondolsz, azzal, ha olyan terméket gyártanak, amit a vásárlók szeretnek, de legalább is tetszik nekik, azt érik el, hogy a bevételük megnő, hiszen nagyobb forgalom lesz.
    És lehet, hogy egyesével a nagy kártyákon nyernek többet, de az igazi nagy pénz az OEM termékekben és a tömegkártyákban van - normális esetben ez a középkategória alja-közepe, nem véletlen, hogy az NVidia is 1050->1060 és 1650->2060 intervallumokba eső kártyákból adott el a legtöbbet.
    Jelen esetben eddig valószínűleg azért nem nyomatták(se AMD se NVidia) a tömegkártyákat, mert a chiphiány miatt pont a tömeges elérhetőséget nem tudták biztosítani(és a nagyokból is annyi fogyott kb. amennyit gyártottak).
    Most megpróbáltak egy olyan kártyát piacra dobni, ami azt a szegmenst célozza, ami eddig a durva árak miatt nem vásárolt. Ezért a 200 dodós MSRP is, amiből lehet hogy induláskor 350-380 EUR lesz, de ha tényleg sikerül sokat gyártani belőlük, akkor az ár le fog menni, különösen ha tényleg bejön nekik az, hogy a kártyával nem éri meg bányászni(majd meglátjuk).
    Az egyetlen probléma, hogy úgy tűnik, ennek az örvén úgy kiherélték a kártyát, amennyire nem kellett volna, így esélyesen csak akkor érheti meg, ha a 3050 még durvábban drága lesz, mondjuk úgy 450-500EUR, amit azért kétlek.

    #559Chaser
    "megértem, én is lesz@rnám" - ja, hogy magadból indulsz ki... no komment ;]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz Chaser #555 üzenetére

    Nem gondolom, hogy jószándék vezérelné, viszont a piaci rést itt be kellett vmivel tömni.
    Nekem csak egy olyan sejtésem van a speckók alapján, hogy ez a kártya szerintem csak vmi kényszerszülés volt. Egyébként e-sportra ez sztem bőven elég lesz, 1080p+low beállítások. 144 fps? Az már kérdésesebb.
    Az árakkal meg nem nagyon lehet mit csinálni, a drágább kártyák húzzák felfelé az olcsóbbak árait is, az vicces lenne ha kijövetel után ez tényleg kapható lenne 250 EUR-ért és a 6600 meg 2-2.5x ennyibe kerülne, az ilyen nagy árréseket a piac kiegyensúlyozza (vagyis jelen esetben az AIB partnerek).
    Stadiát próbálta már vki? :U Xbox Series S-t lehet venni a hardveraprón 70-90-ért, van belőlük bőven.

    ps: én most azt figyelem, hogy x időközönként az RX470-re hány találatot dob a hardverapró [link] és kb. mennyi az átlagár. Sztem itt lehet majd látni, ha elindul a lejtmenet.

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • arty

    veterán

    válasz Chaser #555 üzenetére

    aszondod amd-nek nem kell goodwill? :D

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák