Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz MaUser #33 üzenetére

    Más notiján meg megy problémamentesen és nincs gond a driverekkel...az meg érthető szerintem, h x év után változik a GUI kicsit, Office-nál is teljesen ok a mostani ribbonos megjelenés, mondhatni praktikus. Vagy talán maradt volna a 2003-as szintjén, meg az LO/OO és társai szintjén...?

    (#25) babkukta: +1 az ilyenek már tényleg...
    Egyébként Start screen van 10-ben is, külön tálca beállításainál kapcsolható be.

    (#26) Victorio: azért azt szerintem ne várja senki, h minden újítást, mint pl. DX12-t, belepakolgatnak a régi rendszerekbe is....ráadásul a 7-es alap, fejlesztéseket is biztosító támogatása 2015 januárjában véget ér, utána már csak szimpla javítások mennek rá 2020-ig...
    50%, mert XP2 lett, de ki tudja meddig? 10-esnél a siker, a marketingtől, újabb +/- mítoszoktól is függ majd...de eddig jól állnak, "népszerű". :)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz DoxaM #60 üzenetére

    Azt azért nyilván nem gondolod komolyan, h a Win10, ami egy rakás fejlesztést fog tartalmazni, a valaha volt legjobban összerakott Windows lesz, csak a gamereknek érné megvenni a DX12 miatt? :U
    Azt meg tényleg ne várja senki, mint mondtam, h minden egyes újítást belepakolgatnak a régi OS-ekbe is, főleg egy W7-be, aminek 3 hónap múlva véget ér az alapvető támogatási ciklusa... egy 8.1-be talán, de még abba se biztos. Az meg a mai fogyasztói társadalomban teljesen nyilvánvaló, h vásárlásra akarják ösztönözni a fogyasztókat/ felhasználókat és egy új OS esetében ezt, a csak ott elérhető új funkciókkal teszik meg.

    Lehetőség van, valóban, mert attól, h a Start menü mód a default indításnál, attól még egy kijelentkezéssel ugyanúgy elérhető a Start screen, ráadásul előbbiben is "kölyökklubbos" színkavalkád van... :P

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bencze #82 üzenetére

    Ribbon szerintem szubjektív, de szarnak azért nem mondanám. Meg lehet simán szokni, szalagos menürendszerben is kategóriák vannak, több minden elfér így a felső menüben, bőven meg lehet találni ezt-azt, bizonyos szituációkban talán praktikusabb ís. Ráadásul elég sok program átvette, pl. műszaki tervező programok java is már erre épít és nem jelent különösebb problémát. Egy Office esetében meg nem a ribbon a mumos, hanem, h a nagy átlag 80-90%-a csak nagyon alap szinten, v egyáltalán nem tudja kezelni egyiket se... :D
    Én egy új OS-nél, ha már eltelt 3 év, elvárom, h legyenek benne újítások, fejlesztések és ne csak annyiban merüljön ki a dolog, h ráfogják a motorház alatt optimalizálva lett néhány dolog, aztán kinézet stb. marad 1-1-ben a régiben...számomra ez olcsó, tré gányolás, ilyen új rendszerért biztos nem fizetnék. Már 8-nál is üdvözítő dolog volt asztali környezetben a néhány új ikon, új és jobb feladatkezelő, fájlkezelőben másolásnál az új folyamatjelző ablak, v éppen tálcán hálózatok újfajta megjelenése. A 10-esnél új értesítési központ, jobb felső sarokban megjelenő értesítések is mind-mind jó újítások, ilyenek simán kellenek az új OS-be. Aztán, mivel egyesíteni akarják platformokat, illetve a jövőben egyre inkább terjedő érintőképernyős cuccok hatékonyabb támogatása miatt is eleve kell egy ilyen OS, ami nem csak szimplán desktop módban funkcionál.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bencze #93 üzenetére

    Pontosan tudod, mire gondoltam, h nyilván nem csak a dizájn, az ikonok és stb. a fontos, hanem a motorház alatti fejlesztések is, de a kettő legyen egymással egyensúlyban. Mert, ha csak utóbbit fejlesztik, előbbi meg marad az x évvel ezelőtti szinten, azért az mégse az igazi...3rd party programokkal csak ezért teleszemetelni a oprendszert, nyilván nem a legjobb megoldás.
    Azért már egy-néhány éve van ribbon MSO-n, de más programoknál is, nem újdonság egyáltalán, bőven meg lehetett szokni és használható is. AKi nem akarja, az az ő dolga.
    Azt meg nem ebben a topikban kell vitatni, h XP-hez képest, mi az újítás egy 7-esben, v ahhoz képest az új Winekben, de a lényeg, h vannak, nem is kevés. Ha infók hiányosak, ott a google, itteni PH-s tesztek.

    (#96) nap: ribbon káros...jujj. Azért ilyen zöldséget nem kéne írogatni. Mint mondtam, nem újkeletű dolog és bőven használható. A program alap használni tudása itt a lényeg, aki ezt tudja, az nem a ribbonon nyafog, aki nem, azoknak egy része meg jellemzően szereti ezzel (is) palástolni a hiányosságait.
    Ha felület terén, egyesek vannak annyira igénytelenek, h 3-6-10 évig jó neki dettó ugyanaz a dizájn 0 változtatással, h közben megélt 2-3 főverzióváltást és még fizetni is hajlandó érte, az az ő dolga. De szerencsére a gyártó sem így gondolja és új verziókban, ahogy Win10-ben, fejleszti a(z asztali) felületet is, h kedvére tegyen egy másik, a rendszert megvásárló rétegnek is... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz gamerod #111 üzenetére

    Kb., alap életciklusa is 3 hónap múlva véget ér...
    Eleve új játékokhoz, az új hw mellé új OS is dukál majd a 10-es személyében. DX12-et is max egy 8.1-be ha belerakják még, de abba se biztos, a 7-esbe meg pláne nem fogják.

  • King Unique

    titán

    válasz Dr. Akula #139 üzenetére

    Inkább örülni kéne, h vannak ilyen lehetőségek is, amikor kedvezményes áron lehet upgrade-elni...
    Ha vki annyira ingyééér akarja az (új) OS-t, használjon Linuxot...
    Másrészt sokan otthonra úgyis ingyen jutnak hozzá, xy torrent oldalról... :DDD

  • King Unique

    titán

    válasz Dr. Akula #142 üzenetére

    És..???
    Ez még egyelőre csak "pletyka" szintjén létezik, nem 100%-ig biztos, h valóban ingyen válthatnak majd. Illetve, mivel a 10-es a 8.1 továbbfejlesztése, valamint a vegyes felhasználói vélemények miatt adnák csak meg esetlegesen a W8 tulajoknak ezt a lehetőséget. Hogy akiknek utóbbi nem jött be, azokat "kárpótolják" valamiféleképpen, akiknek meg igen, azokat az ingyenességgel ösztönözzék a váltásra. De csak és kizárólag őket. XP, Vista, Win7 usereknek továbbra is fizetős lenne a váltás (!!!) Viszont, aki egy 25-3xk-s szoftverért, még a 4-8k-s kedvezményes árat sem hajlandó megfizetni, az tényleg menjen a csába, v használjon egy alapból ingyenes OS-t...

  • King Unique

    titán

    válasz Dr. Akula #144 üzenetére

    Jó, de te is megkeverted, amire másik kollega is kérdően nézett [link], meg, h messze van az ingyenestől.
    Pontosítás végett, az igaz, h valóban nem MS-re valló lépés, "ingyenesség" csak 8.1 —►10 váltásnál képzelhető el, de még ott se biztos.
    Illetve W8-nál ott az áruházas upgrade, mint a 8—►8.1 esetében, vsz ha ingyenes lesz, akkor egy hasonló megoldást tudok elképzelni Store-ból a 10-esre is. Illetve új rendszerhez új termékkulcs is kell és aki frissítő, v tiszta telepítést akar csinálni, annak a régi kulcsát nem fogja elfogadni, 8.1-nél is generic key-el kellett szórakozni a telepítéshez.

  • King Unique

    titán

    válasz Dr. Akula #146 üzenetére

    Elolvastam a hsz-eket, ki kinek az üzijére válaszolt, de nekem az jött le, ez van.
    Amúgy valóban kétes, h ingyenes lesz-e, de majd elválik...én, mint korábban is mondtam 3 okból kifolyólag tudnám elképzelni:
    - "szegény" W8 userek kárpótlása, több éves "szenvedéseik" enyhítése gyanánt kegyes lesz hozzájuk az MS...
    - MS célja a user réteg minél nagyobb mértékű "tizesítése" lesz, azon W8 felhasználók, akik megszerették a rendszert, azok is hamar váltsanak (mert ugye 3 évig még kap fejlesztéseket, 2023-ig meg biztonsági javításokat, ergo annyira nem feltétlen égető a váltás róla)
    - adott a könnyű átállásra a helyi Store-os upgrade lehetőség, ami vsz elfogad(hat)ja a W8 termékkulcsát is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák